Astrauskaitė organizuoja protestą Vilniaus rotušės aikštėje: skelbia, kad prisijungs prie 40 pasaulio valstybių

Ateinantį šeštadienį, rugsėjo 18 dieną, garsioji lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė-Astrauskaitė organizuoja dar vieną mitingą – „Protesto debatų akcija dėl vyriausybės Žmogaus teisių varžymo Lietuvoje“. Į Vilniaus rotušės aikštę moteris kviečia žmones ginti savo pilietines teises ir laisves, kovoti prieš patyčias, diskriminaciją. Kaip skelbiama socialiniuose tinkluose, tuo pačiu metu protestai vyks dar keturiasdešimtyje pasaulio valstybių. 

Pakvietime, kuris išplatintas socialiniuose tinkluose, nurodoma, kad rugsėjo 18 dieną 14 val. minia žmonių, nepatenkintų valdančiųjų sprendimams ir nepritariančių galimybių pasui, rinksis Vilniaus rotušės aikštėje.

„Nuo Antikos laikų miestelėnai ir provincijų žmonės protestuodavo, diskutuodavo, svarbiausius VALSTYBINIUS klausimus aptardavo, veikimo strategijas, SPRENDIMUS priimdavo miestų Rotušių aikštėse!“, – rašoma paskelbtame pranešime.

Remiantis kvietime pateikta informacija, tądien ne tik Lietuvoje, bet ir 40-yje valstybių vyks „tradiciniai pasipriešinimo globalistiniam, gestapiniam fašizmui mitingai, eitynės“.

„Lietuvos žmonės, jungiamės prie tradicinių, šeštadieninių pasaulio valstybių pasipriešinimų įvedamam skaitmeniniam konclageriui!

Visi, visi rugsėjo 18 d. 14:00 val. renkamės į Vilniaus Rotušės aikštę ginti savo teisių ir laisvių gyventi be pažeminimų, patyčių, žmonių rūšiavimo į TINKAMUS IR NETINKAMUS“, – raginama pakvietime.

„Mes – ne daiktai, ne gyvuliai, kad žymėtų mus kodais, skanuotų kaip Maximų prekes, žymėtų kaip gyvulius! Mes LAISVĘ mylintys Lietuvos sūnūs ir dukros! Kovosime iki Pergalės!“, – entuziastingai užbaigiamas kvietimas.

Šio protesto organizatorė Astra Genovaitė Astrauskaitė savo feisbuko paskyroje rašo: „Nesustojam! Išdavikai bijo tik ryžtingų žmonių!“.

Užregistravo prašymą 700 žmonių

Socialiniuose tinkluose per kelis šimtus žmonių išreiškė norą dalyvauti pedagogės organizuojamam proteste.

Viešoje socialinių tinklų grupėje, turinčioje 26,6 tūkstančius narių, mokytoja A. G. Astrauskaitė pasidalino informacija, kurioje  tikimasi, jog Vilniaus miesto savivaldybė išduos leidimą šeštadienį dalyvauti proteste 700 dalyvių. Nurodoma, kad renginys turėtų trukti nuo 14 val. iki 20 val.

Renginio tikslas – „Protesto dalyvių akcija dėl Vyriausybės Žmogaus teisų varžymo Lietuvoje“.

Mokytoja prašyme patikino, kad užtikrins, jog renginio metu nebūtų kurstoma nesantaika, tap pat paprašė Vilniaus miesto savivaldybės 3 biotualetų.

Savivaldybė: leidimas dar nėra išduotas

Vilniaus miesto savivaldybės pasiteiravus apie minėtą renginį, gavome atsakymą, kad leidimas dar nėra išduotas, užregistruotas tik prašymas. Galutinis sprendimas bus priimtas konsultuojantis su policija ir kitomis institucijomis.

REKLAMA

Kaip naujienų portalą tv3.lt patikino pati A. G. Astrauskaitė, trečiadienį dėl šio protesto vyks pasitarimas.

Moteris – aktyvi protestų dalyvė

Prieštaringai vertinama lietuvių kalbos mokytoja A. G. Astrauskaitė yra gerai žinoma iš anksčiau Lietuvoje vykusių mitingų ir protestų. Juose ji matoma jau ne vienerius metus. 

Paskutinis protestas, kuriame ji pasirodė – Lietuvos šeimų sąjūdžio rugsėjo 10 dieną organizuotas mitingas Vilniaus Katedros aikštėje.

Pasibaigus mitingui moteris užfiksuota su minia einanti link Seimo rūmų ir konfliktuojanti su žurnalistais.

Savaitę prieš minėtą Lietuvos šeimų sąjūdžio protestą, rugsėjo 3 dieną, A. G. Astrauskaitė vykdė  akciją – „Išmesk televizorių prie LRT“.

Moteris atvyko prie LRT pastato, į netoliese esančią šiukšlių dėžę išmetė savo „LG“ televizorių ir nesėkmingai bandė pasikalbėti su LRT darbuotojais.

Kone ryškiausias pedagogės epizodas – rugpjūčio 10 dieną pedagogės suorganizuotas protestas prieš Vyriausybės paskelbtus ribojimus nesiskiepijantiems ir neturintiems galimybių paso.

Protesto atributika tapo – kartuvės „Lietuvos išdavikams“, holokausto simboliai, šakės, politikų, ne kartą dėl nusikalstamų veikų teistų žmonių skambūs pasisakymai, plakatai, raginantys Seimą atsistatydinti.

Pasibaigus Vilniaus miesto savivaldybės išduotam leidimui, šis protestas peraugo į riaušes.

Rugpjūčio 10 dienos įvykius galite matyti šiame vaizdo įraše:

Arba galite skaityti naujienų portalo tv3.lt straipsnyje: Riaušių prie Seimo atomazga: į pareigūnus paleistas sprogmuo, jie patraukė žmones.

Kiek daugiau nei prieš metus, Vilniuje vyko eitynės, palaikančios protestus Jungtinėse Valstijose ir pasisakančios prieš rasizmą. Eitynės pasibaigė prie JAV ambasados, o čia jų dalyvius pasitiko prieš „Antifą“ pasisakantys Donaldo Trumpo šalininkai Lietuvoje. 

Tuomet A. G. Astrauskaitė eitynių dalyvius pasitiko šaukdama „Lietuva“, fone grojo Eurikos Masytės atliekama daina „Laisvė“. Tarp dviejų renginių dalyvių kilo konfliktas, tačiau policija juos išskyrė.

Naujienų portalas tv3.lt taip pat primena, kad A. Astrauskaitė aktyviai pasisako už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, dėl to surengė ne vieną mitingą.

2019 metų rugsėjį A. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2021-09-15 13:17:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu ! Protestas būtinai ivyks !!!
Atsakyti
-41

D
Darius
2021-09-15 13:18:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunu !!! Protestas tikrai įvyks !!!
Atsakyti
-40

S
Sėkmės
2021-09-15 13:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Bibis Nesiautėja, nes tuntais miršta kožną dieną arba dūsta reanimacijoj... Daugiau antivakserių - su kiekviena diena mažiau antivakserių.
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (59)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų