Anykščiuose – nauja rinkliava: taikys turisto mokestį

Anykščiai nusprendė taikyti simbolinį turisto mokestį už naudojimąsi savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. 

Kovo 25 d. Anykščių rajono savivaldybės taryba nusprendė priimti sprendimą dėl vietinės rinkliavos mokesčio, kurio dydis – 1 euras už nakvynę.

Rinkliava taikoma asmenims, pasinaudojusiems apgyvendinimo paslaugomis Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje. Vietinės rinkliavos dydis vienam apgyvendinimo paslaugos gavėjui už suteiktą vieną nakvynę – 1 euras.

Turisto rinkliava bus skirta Anykščių rajono savivaldybės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, aplinkos ir viešųjų erdvių tvarkymui“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė.

Nurodė, kam nebus taikoma turisto rinkliava

Tiesa, savivaldybės atstovė paaiškino, kad priimtame dokumente taip pat apibrėžtos išimtys, kam nebus taikomas turisto mokestis:

· Asmenims iki 18 metų;

· Ligoniams, kuriems medicininės reabilitacijos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, ir ligoniams, besigydantiems privačiose įstaigose, turinčiose licenciją reabilitacinių paslaugų teikimui;

· Neįgaliesiems, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis;

· Ilgalaikei nuomai (30 dienų ir daugiau) rinkliava neskaičiuojama nuo antros nakvynės dienos;

· Grupėms (20 asmenų ir daugiau) rinkliava neskaičiuojama nuo antros nakvynės dienos;

· Visiems apgyvendinimo paslaugų gavėjams teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvoje paskelbto karantino laikotarpiu.

Dar šių metų pradžioje Anykščių rajono savivaldybės atstovai ketino įteisinti 1 euro mokestį kiekvienam, kuris įvažiuotų į miestą. Visgi galiausiai nuspręsta pakoreguoti taikomo mokesčio gaires.

Turisto mokestis Anykščiuose pradės galioti nuo 2021 m. liepos 1 d.


Rašyti komentarą...
H
Hm
2021-04-06 08:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pramogų kainos Anykščiuose tikras kosmosas, daugumoj vietų kaina neatitinka paslaugos. Teks ieškoti kitų krypčių. O kas liečia pati miestą, tai mano nuomonė tokia pirmiausiai reikia investuoti, o tik tada rinkti pinigus, pats miestas niekuo nesiskiria nuo kitų miestų esančių šalimais. O kad surinkti pinigėliai nusės ten kur nedera manau kiekvienam aišku.
Atsakyti
-2

L
Liudvikas
2021-04-06 07:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai Anyksciuose nereik nakvot ir nebus mokescio.
Atsakyti
-2

P
Paukštis
2021-04-06 16:09:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rinkliavos mokestį už kalbėjimą taikykite pasaulyje pirma Lietuva.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų