• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Dvyniai būna vienodai gražūs ne tik savo tėvams, bet ir žymiam atlikėjui Jamesui Bluntui, kuris savo karjeros viršūnę pasiekė su daina „You're Beautiful“. Pavasarį bendrovė HTC pasauliui prisatė savo dvynukus ir tik rugsėjis parodys, ar jie liks gražiausi viso pasaulio akyse.

REKLAMA
REKLAMA

Išmaniųjų telefonų gamintoja HTC visuomet negailėdavo metalinės išvaizdos savo geriausiems produktams ir pavasarį pasiekė šio sprendimo galutinį tašką. Šįkart savaitraščio „Ekonomika.lt“ redakcijoje – kompanijos flagmanas „One“ ir jo mėnesiu vyresnis, bet kiek smulkesnis dvynys „One Mini 2“.

REKLAMA

Tvirtas kaip plienas

Tokia mintis pirmiausiai ateina į galvą, kai laikai rankoje vieną šių modelių. Iš esmės forma beveik nesiskiria – stačiakampis su užapvalintais kampais, lengvai išlenkta aliumininė nugarėlė ir smulkios skylutės priekyje, išduodančios, kad toje vietoje slepiasi du stereogarsiakalbiai. Beje, šie skamba vienodai gerai abiejuose įrenginiuose ir juos tikrai pamėgs žaidimų bei vaizdų mėgėjai, nes jie sukuria erdvinio garso pojūtį.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, geriau įsižiūrėjus galima pastebėti, kad „One Mini 2“ turi siaurą plastikinę juostelę, einančią aplink visą įrenginį. Greičiausiai taip buvo išvengta papildomo metalo pjaustymo, kadangi šone išsidėstę įjungimo ir garso klavišai, SIM ir atminties kortelių „stalčiukai“, ausinių ir USB lizdai. Taip buvo sumažinta gamybos kaina, tačiau brangesnysis brolis yra (nežinau, ar kas taip kada yra kalbėjęs apie brolius) visiškai glotnus ir išbaigtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grožis – ne skonio reikalas

Kad ir kaip ten būtų, įspūdis toks, lyg rankoje laikai kokybiškiausią gamintojo produktą. Išlenkta nugarėlė delne jaučiasi net šiek tiek nejaukiai. Toks jausmas, kad gamintojai bus naktį įsliūkinę į mano kambarį ir išmatavę mano delnus. Atrodo, jog tiek „One“, tiek „Mini 2“ rankose buvo nuo vaikystės. Na, bet tokį nejaukumą galima ir atleisti.

REKLAMA

Kaip tik dėl to paties grakštumo modelis puikiai įkrenta į priekinę kišenę ir įsitaiso čia nelyg žaltys Eglės rankovėje. Vis dėlto telefoną norisi laikyti ne kišenėje, o ten, kur jis tikrai matyti, nes jis išties malonus akiai. Neabejotinai šiuo atžvilgiu „One“ sėkmingai nustumia savo konkurentus, o ypač – „Galaxy S5“, kuris tubūt tik kitais metais atsikratys savo bjauraus plastikinio apvado.

REKLAMA

Dvigubai stipresnis...

Dažniausiai didesnis brolis būna ir stipresnis. Taip atsitiko ir HTC flagmanų atveju. Naujausiasis „One“ modelis turi 4 branduolių „Snapdragon 801“ procesorių, kurio veikimo dažnis siekia 2,3 GHz, o šiai „jėgainei“ talkina 2 gigabaitų operatyvioji atmintis. Gaminys savo mažesniąją kopiją abiem parametrais lenkia dvigubai ir tai galima pastebėti ne tik specifikacijų lentelėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudojantis „One Mini 2“, jis buvo ne kartą „užsigalvojęs“ ir net du kartus nebuvo įmanoma atsiliepti, nes ekranas nereagavo į savo laikinojo šeimininko prisilietimus. O jie buvo švelnūs. Nors abu modeliai turi naujausią „KitKat“ operacinę sistemą, tačiau „One“ su užduotimis, – o to ir reikėjo tikėtis, – susitvarko puikiausiai. Jis nevėluoja ir sudaro lengvumo įspūdį, taigi, kaip ir minėjau, turėtų tikrai patikti žaidimų mėgėjams, nes modelis turi vieną jautriausių giroskopų rinkoje.

REKLAMA

...bet ne ištvermingesnis

Aštuntoji „One“ karta pasižymi 2,6 tūkst. mAh baterija, kuri, gamintojo teigimu, leistų vartotojui nepertraukiamai kalbėti beveik 20 valandų. Kol kas negaliu pasigirti iliustratyviomis gyvenimo istorijomis ir juolab nepažįstu tokio žmogaus, kuris tiek valandų jų klausytų telefonu, todėl lieku abejingas skaičiams. Vis dėlto HTC stipriausias įrenginys nėra tas, kurį reikia krauti kiekvienąkart prieš miegą. Aišku, jei miegate dažniau nei kartą per dvi paras.

REKLAMA

Abu modeliai turi paprastą energijos taupymo režimą ir ekstremalųjį, verčiant paraidžiui iš anglų kalbos. Jis nėra toks radikalus kaip „Galaxy S5“ ir dar leidžia džiaugtis spalvotu ekranu, tačiau esant šiam režimui galima tik skambinti, siųsti žinutes, naudotis elektroniniu paštu, kaledoriumi ir euro įvedimo laikotarpiu lietuviams taip reikalingu skaičiuotuvu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto šiuo aspektu „Mini 2“ nustebino ne juokais ir čia turėtų suklusti gamtos mylėtojai. Ne tie, kurie ant palangės augina pomidorus ir dėl kiekvienos vienišos ant ledo lyties dreifuojančios baltosios meškos sielojasi nelyg dėl savo šeimos narių. Kalbu apie tuos, kurie mėgsta iškylas, festivalius ir žygius.

Lenkijoje liepą J. Bluntas nekoncertavo, tačiau nugludintasis „Mini 2“ kartu su šių pastraipų autoriumi važiavo į ten vykstantį festivalį. Iš Lietuvos išvažiavome antradienio vakarą ir tėvynėn grįžom ankstyvomis pirmadienio valandomis. Štai tik panašiu metu šis mažasis brolis ir išseko galutinai. Taip, nuolatos netikrinau socialinių tinklų ir nesekiau futbolo rezultatų kaip mano draugai, bet ir nebuvau priklausomas nuo USB laido, kad ir kur jis būtų prijungtas. Vis dėlto kelionėje muzika grojo būtent iš šio telefono, o ir dėl keliolikos nuotraukų teko grįžti į įprastą veikimo režimą. HTC „One“ šiuo atveju nebuvo toks išskirtinis ir jeigu pranešdavo, kad baterija tuoj išsikraus, tai ekstremalusis taupymas labai smarkiai nepadėdavo.

REKLAMA

Tamsa išryškina skirtumus

Esminis išorinis skirtumas tarp šių modelių yra kameros. Abu išmanieji turi tokią pačią 5 mln. taškų jautrumo priekinę kamerą, kuri gali fiksuoti vaizdus „Full HD“ raiška, bet greičiausiai bus naudojama savo veidui arba prie jo susigrūdusiems draugams fotografuoti.

Kitoje pusėje išryškėja rimčiausi skirtumai: aštuntosios kartos „One“ turi dvigubą blykstę, kaip ir kol kas naujausias „Apple“ išmanusis 5S, bei dvi kameras. Tai yra labai įdomu, tačiau pirmiausiai – apie skaičius. „Mini 2“ vaizdus fiksuoja 13 megapikselių raiškos kamera ir tai daro ganėtinai neblogai, bet tik tiek. O didysis brolis tai atlieka su 4 ultrapikselių raiškos aparatu. Toks matas nėra įprasta išmaniųjų rinkoje. „One“ turi kiek didesnį vaizdo jutiklį ir jame esantys taškai yra kiek didesni, o „Mini 2“ raiška didesnė, nes mažesniame jutiklyje sutalpinta daugiau taškų.

REKLAMA

Vis dėlto didesnis jutiklis yra jautresnis šviesai, todėl kuo puikiausiai tvarkosi tamsoje, o „Mini 2“ ne tik kad negali tuo pasigirti, tačiau sukelia ir nemažų sunkumų siekiant užsfiksuoti vaizdus, kai apšvietimas prastas. „One“ nuotraukos nėra tokios raiškios ir ryškios, kokias galima išvysti jau minėtame „Galaxy S5“ ar rugsėjo pradžioje Berlyne, Niujorke ir Pekine pademonstruotame „Note 4“. Tačiau antroji kamera leidžia išmaniajam fiksuojamą vaizdą suprasti erdviškai. Vaizdai fokusuojami labai tiksliai, tačiau jei fokusavimas nepatiko, tai galima padaryti jau užfiksuotoje kameroje. Kitaip tariant, „One“ leidžia pasirinkti, kuriame plane turi būti užfiksuotas objektas. „U Focus“ funkcija veikia ne visada, nes atstumai tarp objektų turi būti ganėtinai akivaizdūs, tačiau tai neabejotinai leis nuotraukoms išsiskirti socialiniuose tinkluose. Tai šiandien, atrdodo, gana svarbu.

REKLAMA
REKLAMA

Saugoti ar nesaugoti?

„One M8“ yra pirmasis gamintojo modelis, kuris palaiko „Dot View“ funkciją. Telefoną galima komplektuoti kartu su plastikiniu dėklu, kurio priekis turi daugybę tvarkingai išdėstytų skylučių. Per jas ekranas gali „transliuoti“ tokią informaciją kaip laikas, orai, pranešimai ir naujausi skambučiai. Tiesa, galima rinktis iš kelių ekrano užskalndų, taigi naudojimo laikotarpiu „One“ mano rankose sužibėdavo tikro kailio spalvomis. Tai tiek pat skoninga, kiek mergina su tokio paties rašto sijonu, tačiau esu jaunas ir dar turiu laiko klaidoms. Dėklas leidžia atsiliepti į skambučius, įjungti valdymą balsu ir stebėti kitą informaciją jo neatverčiant. Tai išties patogu, o ir ekranas nelieka riebaluotas po ilgesnio pokalbio. Nesu tikras, ar tokį išvaizdų prietaisą dera apvilkti plastikiniais apdarais, tačiau tai, be jokios abejonės, yra geriausias dėklas rinkoje.

Kalbant apie grožį, šiemet didieji gamintojai pateikė keletą gražių produktų ir dabar viskas priklauso nuo „Apple“, kuri rugsėjo pražioje pristatė kol kas didžiausius savo išmaniuosius „iPhone 6“ ir „iPhone 6 Plus“. Ir dabar tik negailestingai rinkai spręsti, kurie iš šių metalinių dvynių bus geriausiai atrodantys šiemet.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų