Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad kontinentinė Europa turi imtis lyderystės, nustatant finansų rinkų taisykles, nes anglosaksų modelis nepasiteisino. Ligšiolinis finansų rinkų organizavimas neleidžia tinkamai įvertinti didėjančią eurozonos augimo svarbą.
Naujas reguliavimo priemones ateinantį mėnesį aptars galingojo aštuonetuko – G8 vadovai.
A. Merkel ragina Europos kredito reitingavimo agentūras sudaryti reikiamą atsvarą Moody‘s ir Standard&Poors dominavimui. Kanclerė reikalauja, kad reitingavimo agentūroms būtų draudžiama vertinti produktus, kuriuos jos pačios sukūrė. Bankų kapitalo pakankamumo normos turi būti nustatytos iš naujo, susiejant rezervinį kapitalą su rizikos laipsniu jų turimuose turto portfolio.
Merkel nepatvirtino anksčiau pareikštų Vokietijos prezidento Horst Kohler pastabų, kad tarptautinės finansinės rinkos pavirto „monstru“, kuriančiu, parduodančiu ir perkančiu struktūrinius produktus, kurių pats nesupranta. Tačiau išsireiškė panašiai: „Palyginti su pramone, kur žmonės išsamiai supranta savo gaminamų produktų pobūdį, finansinės rinkos yra žymiai labiau drumzlinos. Tai turi pasikeisti“.
Kanclerė gyrė eurą, leidusį Europos Sąjungos ekonomikai dalinai atsiskirti nuo JAV – bent jau pramoninės gamybos srityje, jei ne finansų.
Skirtingai, nei Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, A. Merkel neigė ekonominę riziką euro zonai dėl staigaus valiutos pabrangimo JAV dolerio atžvilgiu, sakydama, kad šis procesas dalinai sušvelnino žaliavų ir naftos kainų augimą.