Atskleidė, kas laukia kitąmet: kaip keisis atlyginimai ir maisto kainos Papildyta grafine informacija

Didesnis uždarbis, mažesnis nedarbas, nuosaikiau augančios maisto kainos ir mažėjanti infliacija – tokius skaičius pateikia Finansų ministerija, pristatydama svarbiausių Lietuvos ekonominių rodiklių prognozę. Maža to, ministerija teigia, kad Lietuvos ekonomika augs sparčiau nei euro zonos.

Parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)
12

Finansų ministerijos teigimu, pagrindo projektuoti teigiamas prognozes šalies ekonomikai leidžia sparčiau nei prognozuoja kylanti pasaulio ekonomika, augantys žmonių ištekliai ir vartojimas bei atsigaunančios investicijos.

Ekonomika augs

Anot finansų viceministrės Miglės Tuskienės, Lietuvos bendrasis vidaus produktas šiemet augs 3,2 proc., o 2019 m. – 2,8 proc. Pernai rugsėjį ministerija 2018 metams prognozavo 2,9 proc. BVP augimą, o 2019-2020 metams – atitinkamai 2,5 proc. ir 2,4 procento.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m.

„Prie ekonomikos augimo prisideda visos dalys – ir galutinis vartojimas, ir eksportas, ir investicijos. Kalbant apie eksportą reikėtų pažymėti, kad pernai mūsų eksportas išaugo beveik 17 proc. Augimas eksporto tęsis, jis bus kiek nuosaikesnis. Mūsų gamybiniai pajėgumai yra beveik išnaudoti, todėl eksportas augs, bet šiek tiek nuosaikiau“, - pristatydama rodiklius sakė M. Tuskienė.

Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m. (Finansų ministerija)

Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m. (Finansų ministerija) 

Finansų ministerija numato, kad galutinio vartojimo išlaidos bus panašios, kaip ir pernai – augs per 3 proc.

„Investicijos yra labai svarbus mūsų ekonomikos variklis. 2017 m. pamatėme lūžį investicijose ir verslo modelio pasikeitimą. Mažėjant darbo jėgos ištekliams, verslas privestas daugiau investuoti į gamybinius pajėgumus, technologinį atsinaujinimą. Todėl pernai matėme produktyvių investicijų augimą. Dviženkliais skaičiais auga investicijos į mokslą ir tyrimus, matome tą kokybinį lūžį“, - teigė finansų viceministrė.

REKLAMA

(63 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Maisto produktų kainos prekybos centre Lenkijoje

Prognozuoja ne tokį spartų kainų augimą

Augančios maisto produktų ir paslaugų kainos – viena didžiausių baimių vartotojams. M. Tuskienė neslepia, kad infliacija 2017 m. buvo gana didelė, todėl jautriai jautėme kainų šuolį ne taip sparčiai kylant atlyginimams. Tačiau Finansų ministerijos prognozėje numatoma, kad kitąmet atlyginimai augs daugiau nei 6 proc., o infliacijos augimo tempai lėtės – kitąmet ji sudarys 2,9 proc.

„Jeigu žiūrime į 2017 m., augo žaliavų kainos, maisto produktai, pienas sviestas, padidinti akcizai alkoholiui, tabakui, paslaugų kainos, nes augo darbo užmokestis. Akcizai šiemet didinti labai nuosaikiai ir poveikis bus labai nedidelis tiek alkoholio, tiek dyzelio, tiek tabako kainoms. Maisto kainos mažėja. Naftos kainos augs šiek tiek sparčiau nei iki šiol“, - sakė M. Tuskienė.

 

Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m. (Finansų ministerija)


Rašyti komentarą...
A
Adija
2018-03-22 11:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasak p.Tuskienes, darbingo amžiaus gyventojų skaičius mažėja po 33000 per metus dėl gimstamumo ir migracijos.O kas padaryta,kad gyventojai neemigruotu,o gimstamumas augtų?
Dėl mažėjančių kainų.Jeigu naftos kainos augs,jos,savaime suprantama įtakos ir kainų augimą.
Mažėja nedarbas? Ar ne vien iš valstybinės įmonės "Lietuvos gelezinkeliai"atleista 3000 darbuotoju (ju tarpe aukštos kvalifikacijos,kompetentingu, saziningu darbuotoju).Kas iš jų, turinčių 50 ir virš 50 metu įsidarbino ir kur?kokios partijos žmonės buvo įdarbinti vietoje jų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų