Pajamų nelygybė ir nedarbas: išėjimas iš šių problemų – tik vienas

Vykstant per Lietuvą keičiasi ne tik kraštovaizdis, bet ir statistika. Štai viename rajone nedarbo lygis gali būti 3 kartus didesnis nei kitame. Analitikai įvardiją receptą, kuris leistų pakelti gyvenimo kokybę net ir labiausiai problemų kamuojamame regione.

Darbo paieškos (nuotr. Fotolia.com)

Nors nedarbas Lietuvoje mažėja, skirtumai tarp rajonų vis dar nemaži, o kai kuriuose savivaldybė tai itin aštri problema. Štai mažiausias nedarbas praeitais metais fiksuotas Elektrėnų sav. – 4,8 proc., tačiau Ignalijos r. sav. – 15,4 proc. Ignalinos r. sav. 2016 m. bedarbiai sudarė 8,1 proc. nuo visų darbingo amžiaus gyventojų.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) analizėje išskyrė, kad didesnis nei 12 proc. nedarbas 2016 m. buvo penktadalyje savivaldybių. Daugiausiai bedarbių lyginant su darbingo amžiaus gyventojais, be Ignalinos r. sav. buvo Lazdijų r., Kalvarijų ir Zarasų r. savivaldybėse.

REKLAMA

„Galima pastebėti, kad didžiausią nedarbą turinčios savivaldybės dažniausiai yra rajoninės, pasienio. Nesame iki galo tyrinėję kodėl, ir ar yra čia priežastinis ryšys. Iš esmės tik tyrinėjome ar yra ryšys tarp investicijų ir šitų rodiklių, tai taip. Tai santykinai labiau užmiršti Lietuvos regionai, kuriuose ekonominis gyvenimas dar labiau yra sustojęs“, – pastebi LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų