Nors vasaros sezonas paprastai skelbiamas nuo birželio, dėl gerų orų poilsiautojai jau dabar traukia Lietuvos pajūrin.

Pajūris (ELTA nuotr.)

Pajūris (ELTA nuotr.)

Palanga bene populiariausia tarp lietuvių turistų, jau kurį laiką ji itin pamėgta ir mūsų kaimynų rusų bei baltarusių. Į Palangą nuo senų laikų atostogauti vasarą traukdavo ištisos lietuvių šeimos su vaikais. Savo ruožtu Nida visada viliojo ramesnio poilsio mėgėjus ir tuos, kurių kišenė pilnesnė. Pastaraisiais metais vis daugiau turistų sugeba nugriebti ir Druskininkai, siūlydami aktyvias laisvalaikio pramogas.

Nakvynė – nuo 15 iki 1000 litų

Pasidairius po apgyvendinimo paslaugas teikiančių viešbučių, svečių namų ir privataus sektoriaus kainoraščius, akivaizdu, kad poilsis Nidoje išlieka brangesnis nei Palangoje ar Šventojoje. Tiesa, pigesnių variantų, apsistojant nakvoti pas vietinius, galima rasti visur.

Palangoje nakvynė svečių namuose arba viešbutyje, priklausomai nuo kambario tipo, kainuoja nuo 35 iki 1000 litų. Vidutinė nakvynės kaina trijų–keturių žvaigždučių viešbutyje atsieitų apie 200–300 litų.

REKLAMA

Kambario nuoma pas vietinius gyventojus pigesnė, kainos prasideda nuo 25 litų. Vieno kambario butą siūloma išsinuomoti nuo 100–120 litų parai, mediniai nameliai 50 metrų nuo jūros su daliniais patogumais siūlomi už 60–110 litų. Palangos palapinių miestelyje (kempinge) vienos nakvynės kaina asmeniui prasideda nuo 20 litų.

Šventojoje nakvynės kaina panaši kaip Palangoje. Privačiame sektoriuje galima rasti kambarių nuo maždaug 25 litų. Mediniai namukai parai vienam asmeniui atsieitų dar pigiau – 15–20 litų.

Nidoje apgyvendinimo paslaugų kainos prasideda nuo maždaug 100 litų. Keturių žvaigždučių viešbutyje nakvynė Nidoje įkainota nuo 150–200 litų. Norintiems išsinuomoti butą, siūlomi kotedžai, kurių nuoma siekia 200–250 litų parai.

Užsieniečiai atostogauja ilgiau, kambarius  užsisako prieš pusmetį

Kaip pastebi Palangos viešbučių atstovai, vasaros poilsį pajūryje dažnas lietuvis renkasi spontaniškai, užsieniečiai derina datas gerokai anksčiau. Šiemet užfiksuota, kad poilsiautojai rezervuotis kambarius vasarai suskubo žymiai anksčiau nei įprastai, kai kurie net nuo Naujųjų metų.

„Lietuviai atvažiuoja savaitgaliui ar dviem nakvynėms, tai skambina tą pačią ar savaitę prieš.  Kas planuoja rimtas atostogas, kurios tęsis dvi, tris savaites, tie rezervuojasi sausio–kovo mėnesiais. Paskui jau nebelieka pasirinkimo“, – „Balsas.lt Savaitei“ sakė viešbučio „Alanga“ direktoriaus pavaduotoja Inga Neimanaitė.

Jai pritarė ir viešbučio „Alka“ administratorė Ilona: „Lietuviai paprastai pirmadienį paskambina, ketvirtadienį atvažiuoja. Užsieniečiai tvarkosi vizas, siunčia avansus, todėl užsisako kambarius gerokai anksčiau.“

REKLAMA

Pašnekovių teigimu, užsieniečiai paprastai lepinasi ilgesnėmis atostogomis nei lietuviai. Pastarieji ilsisi iki savaitės, mėnesio atostogas gali sau leisti nebent rusai.

„Visi nori kuo pigiau, – lygindama skirtingų tautybių poilsiautojų įnorius sakė Palangos viešbučio „Alanga“ direktoriaus pavaduotoja. – Pavyzdžiui, dviviečio ir liukso kambarių kaina liepos mėnesį skiriasi 30 litų, tačiau visi skiria pirmenybę dviviečiui kambariui.“

Daugiausiai rezervacijų „Alangos“ viešbutyje šiuo metu yra padaryta liepos–rugpjūčio mėnesiams. Panaši situacija ir „Alkos“ viešbutyje. Birželis poilsiautojų atžvilgiu laisvesnis.

„Šiais metais mes sumažinome kainas, kambariai yra pigesni, – teigė I. Neimanaitė, paklausta apie kambarių kainas. – Ne kiekvienas gali įpirkti brangesnę nakvynę, todėl reikia orientuotis į mažesnę kainą, nes tuomet bus didesnis užimtumas, ir tuo kompensuosime kainų sumažinimą.“

Liukso kambarių kaina, pašnekovės teigimu, sumažinta 100 litų, dviviečių – 30 litų (liepos–rugpjūčio mėn.), birželį – 90 litų. Taigi dvivietis kambarys trijų žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais kainuoja 190 litų, liepą, rugpjūtį – 250 litų.

Keturių žvaigždučių viešbutyje „Alka“ kainos išliko tokios pat, kaip ir praėjusiais metais. Dvivietis kambarys čia kainuoja 290 litų, liukso klasės – 390 litų.

Nidą atranda skandinavai ir pietiečiai

Nidoje liepos–rugpjūčio mėnesiais kambarį viešbutyje galima gauti nuo 160 iki 350 litų. Birželį kainos mažesnės, nes nėra garantijos dėl oro ir apskritai tas mėnuo nėra populiarus atostogauti. Kaip „Balsas.lt Savaitei“ pasakojo Nidos kultūros ir informacijos centro „Agila“ turizmo informacijos vadybininkė Neringa Gecevičiūtė, apgyvendinimo kainos, palyginti su praėjusiais metais, nesikeičia, tačiau varijuoja priklausomai nuo mėnesio, oro ar net savaitės dienos.

REKLAMA

Išsinuomoti kambarį ar būstą pas vietinius Nidoje pigiau, be to, kaip pabrėžė N. Gecevičiūtė, būsto savininkai nuomotojams būna lankstesni, todėl galima nusiderėti. Neblogą dvivietį kambarį, jos teigimu, šiuo metu būtų galima išsinuomoti už maždaug 100–120 litų, piko metu jis būtų brangesnis.

Anot jos, viešbučiuose daugiausiai apgyvendinimo rezervacijų jau yra padaryta liepos–rugpjūčio mėnesiams, kiek laisvesnis yra birželis.

„Jau dabar liepos–rugpjūčio mėnesiams viešbučiai, svečių namai yra pakankamai užpildyti, kadangi šiais mėnesiais atvažiuoja  turistinės grupės, kurios rezervacijas daro jau prieš pusę metų ar dar anksčiau“, – aiškino N. Gecevičiūtė. Ji teigė, kad verslo atstovų duomenimis, didžiausias užimtumas planuojamas savaitgaliais, turistų pikas turėtų prasidėti nuo Joninių savaitgalio ir tęstis iki pat vasaros pabaigos.

„Lietuviai į Nidą atvažiuoja kaip pavieniai turistai, su draugais, šeimomis, tačiau grupėmis neatvyksta. Užsieniečių vasarą daugiau atvyksta į Nidą nei lietuvių, nes, kaip žinote, kurortas nėra pigus, kainos nemažos – tiek apgyvendinimo, tiek atvykimo. Todėl lietuviams, gaudant gerus pajūrio orus, gal geriau nuvažiuoti į kitą kurortinį pajūrio miestą“, – svarstė N. Gecevičiūtė.

Tradiciškai daugiausiai užsienio turistų, atvykstančių pailsėti į Nidą, sulaukiama iš Vokietijos, Rusijos, Pabaltijo šalių. Pernai užfiksuota, kad Nidą ima atrasti ir Skandinavijos šalių ir Pietų Europos – Ispanijos, Italijos gyventojai.

„Vidutinis Neringos kurorto turistas praleidžia čia 2–4 dienas. Turistai iš Rusijos mėgsta čia labai ilgai leisti savo atostogas, būna ir dviem savaitėms ar mėnesiui rezervuojasi, ir net yra tokių variantų, kad Nidoje praleidžia visą vasarą. Pagyvenę turistai iš Vokietijos standartiškai ilsisi Nidoje iki savaitės, lietuviai – apie 5 dienas“, – lygino N. Gecevičiūtė.

REKLAMA

Palangai, šiemet įsivedus vadinamąjį pagalvės mokestį (kai kiekviena turisto praleista naktis  mieste įkainojama papildomu 1 litu),  Neringa artimiausiu metu šiuo keliu žengti nežada.

Kaip teigė Nidos turizmo centro atstovė N. Gecevičiūtė, mieste ir taip mokamas yra ekologinis  įvažiavimo mokestis, siekiantis 20 litų sezono metu, pusę tiek – 10 litų ne sezono metu. Taip pat reikia susimokėti už keltą iš Klaipėdos į Smiltynę. Bilieto kaina be nuolaidų siekia 2,9 lito. Papildomai yra apmokestinamas poilsiautojų transportas (lengvasis automobilis – 40 litų, dviratis – 2,9 lito).

„Kol kas nesvarstome tokios galimybės, nes turbūt būtų prarasta tam tikra dalis turistų“, – sakė Nidos turizmo centro atstovė, paklausta, apie galimybę miestui įsivesti pagalvės mokestį.

Alternatyva pajūriui – Druskininkai

Nors vasara paprastai daugumai poilsiautojų asocijuojasi su jūra, Druskininkai dalį pajūrio poilsiautojų sugeba persivilioti savo  gydyklomis ir  SPA procedūrų gausa,  vandens pramogų parku bei naujai pastatyta slidinėjimo arena. Negana to, Druskininkai galvoja apie naują pramogą turistams – jūros imitaciją ir dirbtinį paplūdimį.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pasakodamas apie šį projektą, teigė kad šiuo metu vyksta dokumentacijos parengimo darbai, o statybas planuojama pradėti nuo kitų metų.

„Per metus realu pastatyti, nes tai nėra šimtų milijonų vertės projektas“, – sakė jis.

Planuojama, kad statinys turėtų išdygti šalia Druskininkų vandens parko, jo plotas turėtų siekti 3–4 tūkst. kv. m.

REKLAMA

Mero teigimu, šį projektą finansuos Druskininkų vandens parkas, konkreti projekto sąmata dar nėra žinoma.

„Tai bus keli milijonai, su šimtais tūkstančių tokių dalykų nepastatysi vien pagal kvadratūras, bet tas projektas apims ne tik jūros imitaciją, paplūdimį, kopas, tinklinio aikštelę ir kitas žaidimų aikšteles kaip pajūryje, bet dar bus ir 120 kambarių viešbutis ir dar daug visokių kitų dalykų. Manau, kad dešimt milijonų, išskaitant viską, turėtų užtekti“, – svarstė R. Malinauskas.

Meras teigė, kad konkuruoti su tikrais pajūrio kurortais, miestas, įsirengęs dirbtinį paplūdimį, negalvoja, tai bus labiau atrakcija tiek vietiniams, tiek užsienio svečiams.

„Kada pajūryje bus šalta gulėti prie jūros bangų, pas mus žmonės galės ištisus metus mėgautis šiltu smėliu, jūros bangų baseinu, technologijos leis bangas padaryti kaip tikroje jūroje. Dugnas bus ne plytelių, o akmenukų, kad būtų kuo daugiau natūralių dalykų“, – dėstė R. Malinauskas.

Klausiamas, ar miestas, nors ir esantis ne prie jūros, savo slidinėjimo arena, vandens pramogų parku, o taip pat ir planuojama dirbtine jūra sieks sudaryti  konkurenciją pajūrio kurortams, meras nesigynė, kad suteiktomis nakvynėmis jau dabar Druskininkai lenkia pajūrį. Tačiau jis teigė manantis, kad Lietuvos kurortai tiek yra visi skirtingi, kad jiems visiems yra vietos po saule ir nėra reikalo lenktyniauti tarpusavyje.

„Savotiškai netgi galiu pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime keturis kurortus, kurie galima sakyti, kad yra absoliučiai skirtingi. Nida vienaip, Palangoje vėlgi visai kita ir pakraipa, ir infrastruktūra. Birštonas orientuojasi į tylų ir ramų kurortą, mes labiau orientuojamės į pramogų, laisvalaikio objektus, kuriuos mes darome po stogu, tam, kad jie galėtų veikti nepriklausomai nuo oro sąlygų ir metų laikų“, – aiškino miesto meras.

Jis skaičiavo, kad miestas kasmet savo turistų srautus paaugina 15–20 proc., o tai byloja, kad Druskininkų patrauklumas tiek užsienio turistų, tiek ir vietinių poilsiautojų akyse vis labiau didėja.

rita
2012-05-28 12:33:00
šaunuolis druskininkų meras. šiemet planuoju į Druskininkus, ne į pajūrį
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Keliausiu 2012-06-29 10:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keliausiu į Prancūziją.Keturių žv.viešbutis vienam asmeniui nakčiai -250 Lt.Pačiame Paryžiaus senamiestyje.:)   ATSAKYTI
sr 2012-06-02 20:00:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paklauskit kiek geriau kainuoja nepoilsis lietuvoje   ATSAKYTI
Inteligentai 2012-06-02 19:58:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ISIMETI RUKYTA KIAULE,ALAUS 30l IR VARAI I PALANGA,KUR PROBLEMA.   ATSAKYTI
faxius 2012-05-29 20:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
įvertinus poilsio kokybę, oro salygas ir kainas - aukso kaina yra poilsis Lietuvos pajūryje... pietuose - visada geras oras, viskas palyginus nebrangu ir servisas liuks... tad, būkime patriotais, tačiau realybė yra realybė ir nuo jos atitrūksta tik... (A.Šliogeris sakė... turbūt nebuvo teisus, tačiau, ir neatiotrūkęs...)   ATSAKYTI
Darius 2012-05-29 13:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje nebeatostogauju nuo 2006m. Nepeiksiu savo šalies, nes esu jos patriotas, bet sau pasakiau, kad kol mūsų pajūris nesusitvarkys - ilsėtis ten nevažiuosiu. Yra pas mus puikių dalykų, bet netvarka irgi bado akis. Tiek valdžia, tiek verslininkai žiūri tik vieno - kaip nulupti pinigus kuo mažiau už juos suteikiant paslaugų. O kol bus toks požiūris, ate, Lietuvos pajūri, aš turiu kitų variantų, nei sėdėti pilnoje budulių kavinėje besiklausant vestuvinio lygio muzikantų, lįsti į pošaltę primyžtą jūrą ar eiti į tokias pačias tik + prišiktas kopas.    ATSAKYTI
lieuvos pajuris 2012-05-28 23:36:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lietuvos pajury verta leist svaitgalius; vaziuot savaitei jau neverta.
as atostgauju ziema - austrijoj (mayrhofen, ya!), vasara - prancuzijoj (Antibes)
Isleidziu po 3k kaskart, ir nesigailiu.

dar savaite pasiimu lapkriti, kad lietuvoj slykstu ir vaziuoju kurnors siltai. kainos svyruoja... :)   ATSAKYTI
as 2012-05-28 16:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
teisingai   ATSAKYTI
as 2012-05-28 16:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nors- ir prastas skonis,smirdintys papludimiai,bei kt Palangoje-vasara vaziuojame prie juros,na nebutent iPalalga,ziema renkames siltesnius krastus kur biski aukstesnis aptarnavimas0,o kainos mazesnes   ATSAKYTI
taigi 2012-05-28 14:52:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VASARA TRADICISKAI VAZIUOJAM I LT PAJURI,O ZIEMA KARTAIS I SILTUS KRASTUS.   ATSAKYTI
Ltu 2012-05-28 14:05:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jau du sezonus neatostogavau Lietuvoje, nes cia viskas taspats, nuvaziuoji prie juros, isleidi pinigus, pasidegini ir grysti. pailset vaziuojame uzsieni, mums dviem su drauge tokia isvyka 7-12 dienu kainuoja nuo 1500 iki 2500 litu, taciau ispudziai islieka ilgam, o tuos pinigus jau pradedam taupyti nuo ziemos, tai stipriai ir nesijaucia   ATSAKYTI
mm 2012-05-28 13:22:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
turkai jus turkai. dabar Turkijos populiariuose kurortose kainos svyruoja apie 900 svaru. Ir cia pigus variantas. Taip kad atsipeikekite , su tukstanciu litu vaziuokite nebent i tunisa ir tai pasinaudoje paskutines minutes akcija. O palangoje ir sventojoje jei zinai kur, gali ir pigiai apsisukti.   ATSAKYTI
tai jau 2012-05-28 13:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geriau pas bralukus latvius i Ventspils vaziuoti- graziau, pigiau, kulturingiau.   ATSAKYTI
auris 2012-05-28 12:58:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VARGSELE . Juk ka palangoj isleidi tai galetum lekt i Ispanija , Turkija , Portugalija , Graikija juk kainos tokios pacios tik jei nori papildomo ko nors va pavyzdziui Graikijoj saloj rekomenduoju nepagailet 100 eur. ir issinomuot motorolery ir su juo smgiai po sala palakstyt tarp kalnu . Dabar pagalvok kad tik kempinga matei , o kas metai praleidai po 1 mano isvardyta saly   ATSAKYTI
as 2012-05-28 12:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tarkime kokioje turkijoje viesbutyje su patogumais kazkur 100 litu , o cia irgi 100 litu bet ten vaizdas pro balkona, pastoviai karsta, jura silta, plius dar ir baseinas,maitinimas iskaiciuotas, o cia ka palangoje maistas buna tik prabangesniuose visbuciuose, baseino nera, vaizdo pro balkona nera, jura salt ir primyzta, oras neprognozuojamas jeigu ir kai pailseti palangoje ar turkijoje ta pati tai kodel tureciau ilsetis palangoje??   ATSAKYTI
auguste 2012-05-28 12:40:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
aš, kaip ir kiekvienais metais, atostogausiu Palangoje, kempinge :))   ATSAKYTI
rita 2012-05-28 12:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
šaunuolis druskininkų meras. šiemet planuoju į Druskininkus, ne į pajūrį   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų