REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtam naujos kartos judriojo ryšio 5G dažnių aukcionui, šios technologijos startui Lietuvoje būtiną dažnių ruožą įsigijo bendrovės „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“. Jos už dažnius iš viso sumokėjo 13 mln. eurų.

Pasibaigus Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) skelbtam naujos kartos judriojo ryšio 5G dažnių aukcionui, šios technologijos startui Lietuvoje būtiną dažnių ruožą įsigijo bendrovės „Bitė Lietuva“, „Tele2“ ir „Telia Lietuva“. Jos už dažnius iš viso sumokėjo 13 mln. eurų.

REKLAMA

Aukciono rezultatus formaliai dar turi patvirtinti RRT.

„Statymai baigėsi, komisija pasiūlė laimėtojus, bet aukcionas formaliai baigsis po septynių dienų“, – penktadienį BNS sakė RRT direktoriaus pavaduotojas Augutis Čėsna.

„Telia Lietuva“ už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūlė 7 mln. eurų, „Bitė Lietuva“ bei „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus – po 3 mln. eurų. Kiekvieno bloko pradinė kaina aukcione buvo 3 mln. eurų

„Tą gabaliuką nuo 3,6 iki 3,7 GHz laimėjo „Bitė Lietuva“, 3,4-3,5 GHz – „Tele 2“, o „Telia Lietuva“ – 3,5-3,6 Ghz“, – sakė A. Čėsna.

REKLAMA
REKLAMA

Naudojant šiuos radijo dažnius (kanalus) Lietuvos teritorijoje bus diegiami naujos kartos 5G radijo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos.

REKLAMA

Aukciono laimėtojai privalės pradėti teikti 5G paslaugas nuo 2023 metų bent viename iš didžiųjų Lietuvos miestų, o nuo 2024 metų įrengti 5G tinklus pagrindiniuose miestuose. Operatoriai nuo 2025 metų visiems namų ūkiams privalės sudaryti galimybes prisijungti prie 100 Mb/s sparta veikiančių stočių.

Aukciono laimėtojai taip pat privalės nuo 2023 metų užtikrinti, kad viešąsias elektroninių ryšių paslaugas būtų galima gauti įrenginiais su integruotais abonento identifikavimo moduliais (eSIM). O nuo 2023 metų pabaigos – užtikrinti duomenų srautų maršrutizavimą naudojant IPv6 protokolą.

REKLAMA
REKLAMA

5G ryšį klientams „Bitė Lietuva“ ketina pasiūlyti dar šiemet, teigia jos vadovas.

„Šiandien įsigytas 3,5 GHz dažnių ruožas yra vadinamasis interneto greičio dažnis. Jis, greta su kitais, platų padengimą visoje Lietuvoje užtikrinančiais dažniais, yra būtinas tam, kad aukščiausios kokybės 5G ryšio paslaugas savo klientams galėtume pasiūlyti dar šiemet“, – pranešime sakė „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas.

„Telia Lietuva“ atstovas sako, kad įsigytą dažnį su RRT leidimu išbandė jau anksčiau, jis turėtų užtikrinti didžiulę mobiliojo interneto spartą, naujos kartos ryšiui bendrovė jau yra įrengusi tūkstantį stočių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aukcione iškovotas vertingiausias 3,5 GHz dažnių ruožas yra švariausia ir mažiausiai apribojimų turinti 5G ryšio juosta, kurią Lietuva pasiūlė rinkai. Puikiai pažįstame šią technologiją, kurią bandėme nuo 2018 metų, šiandien visoje šalyje esame įrengę apie 1000 bazinių stočių parengtų 5G ryšiui, todėl tikimės, jog dažnių perdavimas vyks kuo greičiau“, – pranešime sakė „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Visi aukciono dalyviai dar turi teisę pateikti pretenzijas dėl procedūros pažeidimų per septynias darbo dienas. RRT priims galutinį sprendimą dėl aukciono laimėtojų  išnagrinėjusi gautas pretenzijas, o jų nesant – po septynių darbo dienų nuo preliminarių rezultatų paskelbimo.

Šiuo metu tebevyksta kitas RRT aukcionas dėl 5G paslaugų teikimo naudojant dažnius iš 713-733 MHz ir 768-788 MHz radijo dažnių juostų, kurios daugiausia bus naudojamos efektyviam teritorijos padengimui, mažiau gyvenamose vietovėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų