Nuolat girdėdami žodžius „nebrangus“ ir „pigus“, žmonės į juos pradeda reaguoti skeptiškai. Visiems žinomas posakis – „Gauni tai, už ką sumoki.“ Nors ši pozicija dažniausiai yra visiškai pateisinama, ne visada didelė kaina garantuoja gerą kokybę. Tai ypač pasitvirtina ieškant gyvenamosios vietos. Yra daugybė veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis gyvenamąją vietą: nuo miesto vykdomų politikų iki jo išplanavimo. Faktorių gausa miesto įvertinimą paverčia sudėtingu procesu. Remdamasis „Economist’s Intelligence Unit“ pranešimu, portalas list25.com pateikia 25 pasaulio miestų, kuriuose pigiausia gyventi, sąrašą. Kitas klausimas: ar norėtumėte čia gyventi?
12. Muskatas, Omanas
Omano sostinėje gyventa daugiatautė visuomenė, kuri užsiima prekyba, nafta ir uosto paslaugomis. Jau kurį laiką Muskatas mėgaujasi nuolatiniu ekonominiu augimu.
11. Daka, Bangladešas
Šį miestą tikrai galima vadinti pasaulio rikšų sostine, nes čia kiekvieną dieną mieste traukiama apie 400 tūkst. rikšų. Tai taip pat mečečių miestas, kuriame 90 proc. visų gyventojų yra musulmonai.
10. Teheranas, Iranas
Iš pradžių vadintas Ray, Teheranas yra 32-oji nacionalinė Irano sostinė jau 220 metų. Miestas, kuris didžiuojasi 6-tu aukščiausiu pasaulyje bokštu (Milad bokštas), yra vienas didžiausių miestų Vakarų Azijoje. Kilogramas duonos čia apytiksliai kainuoja 26 amerikietiškus centus.
9. Džida, Saudo Arabija
Vartai į dvi švenčiausias Islamo religijos vietas – Meką ir Mediną – šis Gamma pasaulinis miestas yra viena lankomiausių Saudo Arabijos vietų ir dydžiu nusileidžia tik sostinei Rijadui. Vidutinė neetiliuoto benzino litro kaina Džidoje yra vos 13 amerikietiškų centų.
8. Panama, Panamos Respublika
Šis beta pasaulio miestas yra įsikūręs prie Panamos kanalo iš Ramiojo vandenyno pusės ir laikomas vienų iš septynių moderniojo pasaulio stebuklų. Panama su savo atogrąžų miškais ir prabangiais viešbučiais patenka į pasaulio vietų penketuką, kur žmonės labiausiai trokštų praleisti senatvę.
7. Kolombas, Šri Lanka
Miesto vardas kilo nuo žodžio „Kolamba“, kuris sinhalų kalba reiškia uostą. Kaip uostas šis miestas tarp tarptautinių prekeivių buvo populiarus jau prieš 2 tūkst. metų, tačiau sostine jis tapo tik šalį užvaldžius Britų imperijai ir ja pabuvo iki nepriklausomybės atgavimo 1978 metais.
6. Buchareštas, Rumunija
Rumunijos sostine 1862 metais tapęs Buchareštas yra 10-as pagal populiacijos dydį miestas Europos Sąjungoje. Jis kartais dar vadinamas Mažuoju Paryžiumi. Informacija, aktuali vyno mėgėjams: vidutinė vyno butelio kaina šiame mieste – 3,77 dolerio.
5. Alžyras, Alžyro Liaudies Demokratinė Respublika
Garsėjantis saulėje žibančiais baltais pastatais, Alžyras dar vadinamas „Algers la Blanche“. Nors 2007 metais jis buvo laikomas 50-u pagal pragyvenimo lygį brangiausiu miestu pasaulyje, dabar litrą neetiliuoto benzino čia galima nusipirkti už truputį daugiau nei 25 amerikietiškus centus. Pasiruošę pakeliauti?
4. Katmandu Nepalas
Nepalo sostinė Katmandu, įsikūrusi senovinio ežero baseine, yra šalies prekybos centras. Turistai šį miestą labiausiai pamilsta dėl religinių ir kultūrinių garsų bei vaizdų. Kilogramą sveriantis duonos kepalas čia kainuoja apytiksliai vieną dolerį.
3. Naujasis Delis, Indija
Nors Naujasis Delis laikomas brangiausiu miestu Indijoje, likusiam pasauliui jis yra trečias pagal pigumą.
2. Mumbajus, Indija
Tai daugiausiai gyventojų Indijoje turintis miestas, kuris pagal savo populiacijos dydį taip pat užima ketvirtą vietą pasaulyje. Nepaisant gausios prekybos ir pramogų, jis beveik toks pat pigus kaip ir pirmoje vietoje esantis Karačis (Pakistanas). Nedidelės kainos palaikomos dėl didžiulių pajamų skirtumų.
1. Karačis, Pakistanas
Karačis, taip pat žinomas kaip Šviesų miestas, 2013 metais yra išrinktas vieta, kurioje pigiausia gyventi. Čia kilogramas duonos kainuoja penkis kartus mažiau nei Tokijuje, kuris laikomas brangiausiu miestu pasaulyje.