20 keisčiausių profesijų, kurių prireiks ateityje

Prieš dešimtmetį nė nebūtume galėję įsivaizduoti, kokių netikėtų profesijų reikės pasauliui. Netgi tokie specialistai kaip socialinės medijos redaktorius ar „debesų“ inžinierius buvo neįmanomos, ką jau kalbėti apie net šiandien keistai skambančius darbus. Business Insider pateikia 20 tokių profesijų, kurios šiandien – keistos, o ateityje bus visiškai įprastos.

Patarėjai produktyvumo klausimais. Technologijoms milžinišku greičiu skverbiantis į kasdienį gyvenimą, ateityje bus paklausūs specialistai galintys padėti pritaikyti jas produktyvumo didinimui, derinti su ergonomija, gerove, laiko vadyba ir karjeros planavimu.

Asmeninis skaitmeninių prietaisų kuratorius. Toks specialistas patars, pritaikys ir palaikys unikalias, jums reikalingas aplikacijas, programinę įrangą bei pateiks informaciją, reikalingą jūsų asmeniniam bei profesiniam tobulėjimui.

Mikrobiologijos balanso palaikytojas. Šis profesionalus mikrobiologas tiria į vertina mikrobiologinę žmogaus aplinką bei nustato rekomendacijas šios aplinkos subalansavimui ir sveikatos gerinimui.

REKLAMA

Korporacijos „griovėjas“. Reorganizavimo ekspertas griauna kompanijoje nusistovėjusias hierarchijas tam, kad būtų sukurtas „tvarkingas chaosas“, kuris paskatintų startuolišką aplinką.

Smalsumo mokytojas. Tai asmeninis patarėjas, kuris suteikia įkvėpimą ir paskatina smalsumą, taip pat moko „atradimo meno“.

Spekuliantai alternatyvia valiuta. Populiarėjant bitcoin ir kitai virtualiai valiutai specialistai padės efektyviai pasinaudoti galimybėmis investuoti alternatyvia valiuta.

Miesto "piemuo". Tai mikro-ūkininkas, kuris išmano apie augalų auginimą mažuose žemės plotuose neįprastose miesto erdvėse ir patarėjas ekologiško gyvenimo mieste klausimais.

Spausdinimo padėjėjas. Tai 3D specialistas, mokantis taisyti, remontuoti įvairius daiktus, kuris panaudodamas šiuos savo įgūdžius padės įgyvendinti jūsų mini-gamybos poreikius.

Mirties vadybininkas skaitmeninėje erdvėje. Tai specialistas, kuris internete kuria, administruoja ar pašalina duomenis po asmens mirties.

Asmeninio gyvenimo faktų archyvuotojas. Toks specialistas rinks ir sistemins visą su žmogumi susijusią informaciją bei ją archyvuos, taip pat sugalvodamas, kaip surinkta medžiaga gali būti panaudota.

Skaitmeninės detoksikacijos specialistas. Jis specializuojasi žmonių atskyrime nuo jų pačių turimų technikos prietaisų, kurie žmogui kelia stresą ir jį sekina. Toks specialistas kuria unikalias, kiekvienam pritaikytas schemas, pagal kurias žmogus gali nealindamas savęs naudotis technologijomis.

Nacionalinio finansavimo specialistas. Ekspertas profesionaliai gebės pritraukti lėšas įvairiems projektams tokiuose portaluose kaip „Kickstarter“ ar „Indigogo“.

Kultūrinių įgūdžių mokytojas. Kaip, pavyzdžiui, finansų patarėjas, toks specialistas padės pasiruošti ir įgyti įgūdžių, reikalingų tam tikrai pozicijai užimti.

Asmeninis sveiko gyvenimo vadovas. Tai ne tik sporto treneris ar dietos sudarytojas, bet ir žmogus, stebintis kito gyvenimo rutiną, pagal kurią tiksliai nustatantis fizinius krūvius, maisto racioną ir kitas veiklas.

REKLAMA

„Pavaduojantis“ vaizdo įrašų gamintojas. Specialistas fiksuoja unikalias patirtis, naudodamasis tokiais prietaisais kaip „Google Glass“, tiems, kurie sėdi namuose ir tingi tą daryti patys.

Mokyklų „hakeriai“. Jie konsultuoja mokinius ir mokytojus, kaip mokytis per tikras patirtis ir eksperimentus, o ne naudojantis tradiciniais mokymo metodais.

Privatumo konsultantas. Specialistas nustato pažeidžiamiausias žmogaus asmenines, fizines, virtualias vietas ir padeda jas apsaugoti.

Skype „režisierius“. Padeda dirbantiems nuotoliniu būdu per Skype tinkamai vesti konferencinius pokalbius, įskaitant etiketą, išvaizdą ir kalbėjimo įgūdžius.

Memų agentas. Panašiai kaip aktorių ar kitų įžymybių agentas, jis padeda padidinti meme panaudotos intelektinės nuosavybės ar asmenybės vertę.

Triukšmo „valdytojas“. Augant triukšmo skleidžiančių šaltinių skaičiui, ateityje bus ypač paklausūs specialistai, galintys įvairų triukšmą sumažinti iki minimumo, triukšmingas vietas paversdami tinkamomis gyventi ar dirbti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų