Lietuviai graibsto ūkinį muilą – parduodama šimtais tonų daugiau

Visam pasauliui kovojant su Covid-19 pandemija, medikai ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistai nuolat primena, kad vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo virusų yra dažniau plauti rankas ir dezinfekuoti paviršius. Padidėjusį lietuvių susirūpinimą higiena rodo rekordiniai muilo pardavimai – palyginti su praėjusiais metais, šiemet muilo nupirkta beveik penktadaliu daugiau. Muilo paklausa šįmet yra didžiausia per pastaruosius 5 metus.   

Ūkiškas muilas (nuotr. Fotodiena.lt)

Prekybos tinklas „Maxima“ skaičiuoja, kad per sausį – spalį iš viso nupirkta daugiau nei 844 tonų muilo, o tai yra beveik 200 tonų daugiau nei jo būdavo nuperkama pastaraisiais metais, rašoma tinklo pranešime žiniasklaidai.

„Mūsų pirkėjai išgirdo sveikatos priežiūros specialistų raginimus dažniau ir kruopščiau plauti rankas, todėl augo įvairių rūšių muilo paklausa. Rekordiškai muilo pardavimai šoktelėjo jau pirmaisiais pandemijos mėnesiais, nes žmonės ieškojo patikimų, efektyvių ir prieinamų priemonių, kurias galėtų naudoti ne tik rankoms plauti, bet ir paviršiams dezinfekuoti. Populiariausias ir daugiausia nupirkta skysto muilo, tačiau šįmet, ypač per karantiną, išaugo ūkinio muilo poreikis“, – pranešime cituojama „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Jos teigimu, kovą muilo buvo nupirkta dvigubai daugiau nei pernai. Vasarą muilo pardavimai buvo normalizavęsi, tačiau ir vėl rudenį, prasidėjus antrajai Covid-19 bangai, stebime didėjančius pardavimus. „Visais šių metų mėnesiais skysto muilo yra nuperkama daugiau nei pernai, o vien ūkinio muilo pardavimai per kovą ir balandį išaugo du kartus ir likusius mėnesius jau viršijo pastarųjų 5 metų vidurkį“, – pabrėžė E.Dapkienė. 

REKLAMA

Tinka ir alergiškiems žmonėms

Lietuviškam prekybos tinklui „Maxima“ ūkinį muilą tiekiančios įmonės „Naujoji Ringuva“ generalinė direktorė Jurgita Žilvinskaitė sako, kad pandemijos pradžioje pastebėtas didžiulis ūkinio muilo paklausos šuolis rodo, kad žmonės žino ir vertina šio produkto dezinfekcines savybes ir veiksmingumą.

„Ūkinis muilas turi puikias dezinfekcines ir antiseptines savybes, kurių pirkėjai šiandien ypač ieško. Moksliniai tyrimai įrodė, kad ūkinis muilas yra patikima rankų higienos priemonė, tik ją reikia tinkamai naudoti, muiluoti rankas kruopščiai ir ne trumpiau negu 30 sekundžių, vėliau rankas nuplauti tekančiu vandeniu ir nusausinti vienkartiniu rankšluosčiu“, –  teigia J. Žilvinskaitė. 

Pasak jos, alergologų ir dermatologų tyrimai patvirtina, kad ūkinis muilas yra tinkamas kasdienei higienai palaikyti, todėl jį rekomenduojama naudoti stiprinant odos apsaugines funkcijas. „Medikai tiek drabužių, tiek patalynės skalbimui, tiek asmens higienai pataria naudoti ūkinį muilą dėl jo turimų dezinfekcinių, antiseptinių savybių. Tai natūrali higienos priemonė, gaminama be sintetinių priedų: konservantų ir dažiklių, kuri dar ir puikiai dezinfekuoja bei plauna“,  – atskleidžia „Naujosios Ringuvos“ vadovė J. Žilvinskaitė. 

Ūkinis muilas – universali priemonė

Lietuvos rinkoje ūkinis muilas nuo seno naudojamas įvairiems buities darbams atlikti, liaudyje gerai žinomos jo valomosios savybės, kurios ne tik pašalina dėmes, bet ir išbalina bei sustiprina audinius. Gausu patarimų ūkiniu muilu plauti galvą, naudoti jį daržininkystėje ar net pasitelkti mažinant sumuštų vietų skausmą. 

REKLAMA

J. Žilvinskaitė pabrėžia, kad ūkinis muilas nėra gydomoji priemonė, tačiau plauti odą ūkinio muilo ir vandens tirpalu siekiant palaikyti higieną bei užtikrinti švarą galima kasdien. „Dėl dažno plovimo rankų oda išsausėja, sutrūkinėja, todėl palankiausia naudoti ekologišką ir natūralų ūkinį muilą, nes odos pH naudojant natūralų muilą atsistato greičiau, pastebimas mažesnis rankų odos diskomfortas, sausėjimas. Be to, tai labai skalsus produktas: 100 gramų gabaliuko užteks daugiau nei 280 rankų plovimų“, –  atskleidžia J. Žilvinskaitė.

Prekybos tinklo „Maxima“ lentynose esantis ūkinis muilas gaminamas pagal seną technologiją ir jį pagaminti užtrunka net 7 dienas, tačiau rezultatas – natūrali ir efektyvi priemonė, padedanti palaikyti švarą. J. Žilvinskaitė atskleidžia, kad kuo daugiau muile yra riebiųjų rūgščių, tuo jis kokybiškesnis, o tai parodo ant muilo gabalėlio įspausti skaičiai: kuo šis skaičius yra didesnis, tuo daugiau jame yra putojimą sukeliančių riebiųjų rūgščių. 


Rašyti komentarą...
N
Na
2020-11-16 14:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks jausmas, kad prieš pandemija visi buvo sutriai, maudėsi du kartus per metus,o rankų visai neplove
Atsakyti
0

L
Lt
2020-11-20 07:35:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas labai paprasta,tiesiog žmonės ūkiško muilo nuperka daugiau,nes plauna rankas dažniau. O ūkiškas muilas yra antibakterinis. Ir man visai jis nesmirda. Ir laabai rūbams plauti rankiniu budu....
Aš visai nesistebiu,kad jo perka daugiau,tiesiog žmonės bent šitaip saugo save... nuo COVID-19
Atsakyti
0

j
jis
2020-11-16 12:39:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima graibyti , kad ukisko muilo kvapas daugeliui tiesiog smyrda ? :-)
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų