Sunku patikėti: kitais metais bankams už paslaugas mokėsime mažiau

Lietuvos banko valdyba sumažino pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio maksimalią kainą – nuo 2021 m. sausio 1 d. ji negalės būti didesnė nei 1,45 euro, o socialinę paramą gaunantiems asmenims – ne didesnė kaip 0,72 euro per mėnesį, dabar galiojanti kaina – atitinkamai 1,52 ir 0,76 euro.

(nuotr. SCANPIX)

Be to, pagrindinė mokėjimo sąskaitos krepšelis papildytas momentinių mokėjimų paslauga, praneša Lietuvos bankas.

„Būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio papildymas itin patogiais momentiniais mokėjimais atspindi teigiamas tendencijas mūsų šalies mokėjimų rinkoje, kurios pažangumo ir konkurencingumo nuosekliai siekiame. O mokėjimo paslaugų įkainių pokyčiai pastaraisiais metais nulėmė ir mažesnę maksimalią pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kainą.

Vartotojai laimi ir dėl to, kad šalia pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos rinkos dalyviai siūlo daug įvairių savo mokėjimo paslaugų krepšelių, kurie atitinka skirtingus žmonių poreikius“, – pranešime cituojamas Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. 

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Lietuvos bankas pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelį sudarančių paslaugų sąrašą nuo 2021 m. sausio 1 d. papildė momentinių mokėjimų paslauga, atsižvelgęs į mokėjimų rinkoje vykstančius pokyčius.

Momentiniai mokėjimai Lietuvoje jau tampa nauja rinkos norma – bent 80 proc. sąskaitų Lietuvoje pasiekiamos momentinių mokėjimų paslaugai. Tai reiškia, kad dauguma gyventojų ir įmonių mokėjimus gali nepertraukiamai vykdyti savaitgaliais, naktimis ar šventiniu laikotarpiu.

REKLAMA

Mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelis

Momentinius mokėjimus siūlantys didieji bankai juos siūlo kaip standartinę paslaugą, tokių mokėjimų kainodara nesiskiria nuo įprastų pavedimų. Bankams pradėjus teikti mokėjimo pagal telefono numerį paslaugą, vykdyti pervedimus tarp asmenų tapo dar paprasčiau.  Pagal Mokėjimų įstatymą, Lietuvos bankui pavesta kiekvienais metais nustatyti maksimalų mėnesinį komisinį atlyginimą už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą.

Pagrindinis veiksnys, lemiantis maksimalaus komisinio atlyginimo dydį, yra rinkoje esančių panašių paslaugų įkainiai. Jis apskaičiuojamas atsižvelgiant į kredito įstaigų teikiamų mokėjimo paslaugų paketų, kurie yra panašiausi į pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelį, įkainių vidurkį. Be to, maksimalus komisinis atlyginimas negali viršyti tam tikros namų ūkių vartojimo išlaidų dalies. Dabar patvirtintas maksimalus (1,45 euro per mėn.) įkainis įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d. ir galios visus 2021 m.

Bankai į siūlomus mokėjimo paslaugų krepšelius dažnai įtraukia dar daugiau paslaugų, nei reikalaujama pagal pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio reguliavimą. Pavyzdžiui, suteikiamas neribotas el. pervedimų skaičius, dalis bankų siūlo daugiau grynųjų pinigų pasiėmimo iš sąskaitos kanalų.

Taip pat siūlomos įvairios lojalumo programos: senjorai, jaunimas, darbo užmokestį į sąskaitą gaunantys asmenys mokėjimo paslaugų krepšelį gali gauti už palankesnę nei įprastinę kainą. Įvairiais mokėjimo paslaugų krepšeliais naudojasi apie du trečdaliai sąskaitas turinčių asmenų. 

Lietuvos bankas ragina vartotojus domėtis skirtingų mokėjimo paslaugų teikėjų siūlomomis paslaugomis, lyginti įkainius ir kitas sąlygas. Reikalingą informaciją galima rasti mokėjimo paslaugų teikėjų interneto svetainėse, o Lietuvos bankas yra parengęs specialią įkainių palyginimo skiltį savo interneto svetainėje. Joje skelbiami mokėjimo paslaugų krepšelių ir atskirų paslaugų įkainiai, taip pat yra įdiegta speciali skaičiuoklė, kuri vartotojams leidžia palyginti skirtingų mokėjimo paslaugų teikėjų įkainius. 


Rašyti komentarą...
F
Faktas liuks !!!
2020-09-29 20:00:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai nuostabu !!! Per mėnesį bus galima sutaupyti mazdaug PENKIS CENTUS,,na gal mažumėlę daugiau.Prasigyvensim. Svarbu, kad verslininkai nenusigyventų,juk vien tik į nuostolius dirba.Pensininkai nesusipranta sušelpti,paaukoti,paremti,nes nagus užrietę į save ir težiūri.Po to nori dar ir normalesnių gyvenimo sąlygų.
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-09-29 15:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaunu neįgalumą, o iš manęs bankas nusiskaičiuoja virš 2 eurų kas kart, kai nuimu visą sumą( ji nėra didelė, o ir mokesčius susimokėti reikia).
Atsakyti
-3

A
Algirdas
2020-09-29 15:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt išklausė mano priekaištus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų