Sinkevičius pritaria valstybinio banko steigimo idėjai

Naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako pritariantis valstybinio banko idėjai, tačiau pabrėžia, kad tokia institucija neturėtų kištis į mažmeninę rinką.

Rimantas Sinkevičius (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Iš principo aš idėjai pritariu. Konkurencijos didinimas valiutos arba finansų prieigos srityje yra gerai“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė R. Sinkevičius.

Jis pabrėžė, kad dėl pačios valstybinio banko koncepcijos dar bus diskutuojama, tačiau išreiškė pritarimą Prezidentūros idėjai, jog tokia institucija neturėtų kištis į mažmeninę rinką, o spręsti verslo kreditavimo problemas.

„Toks bankas, mano supratimu, reikalingas. Nesakau, kad jis lįstų į mažmeninę rinką ar panašiai, mano požiūriu, jis turėtų duoti impulsą greičiau gauti kreditus verslui, konkurencingesnėmis sąlygomis“, – sakė jis.

„Aš manau, kad padiskutuosime, matyt rasime ir tą dizainą, kam jis turi būti pavaldus, kokioje bazėje turi būti kuriamas ir kokios lėšos jame turi būti“, – mano ministras.

R. Sinkevičius, kartu su valdžios, užsienio institucijų, verslo atstovais Seimo nariais ir ekonomistais ketvirtadienį prezidentūroje diskutuos apie galimybę Lietuvoje steigti valstybinį plėtros banką.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Seimas pavedė Vyriausybei pradėti valstybinio banko steigimo procedūras. Vyriausybė įgaliota iki rugsėjo pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl techninės paramos Valstybinio plėtros banko steigimui. Be to, banko kūrimas pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu. 

Siūlymas steigti valstybinį plėtros banką buvo įrašytas į valdančiųjų „valstiečių“ 2016 metų Seimo rinkimų programą, idėją palaiko ir kai kurie Seimo nariai, tačiau ne visada sutariama dėl banko koncepcijos.

Prezidentūra sako, kad toks bankas turėtų būti skirtas smulkaus ir vidutinio verslo kreditavimui, tačiau Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad diskusijose dėl valstybinio banko yra daug sumaišties, kadangi įvairios šalys tokį darinį įsivaizduoja skirtingai.

Paskutinis valstybės valdytas Žemės ūkio bankas privatizuotas 2002 metais, jį nupirko Vokietijos bankas „Nord LB“ (dabar „Luminor“). Metais anksčiau buvo parduotas ir Lietuvos taupomasis bankas, kurį įsigijo Estijos „Hansabank“ (dabar „Swedbank„).

Europos Komisijos teigimu, šiuo metu Lietuvos bankų sektorius yra vienas labiausiai koncentruotų ES, todėl didėja ir sisteminė rizika. Trims didžiausiems bankams „Swedbank“, SEB ir „Luminor“ priklauso apie 80 proc. rinkos. 

R. Sinkevičius pritaria asocijuotų verslo struktūrų konsolidavimui

Naujai paskirtas ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius sako pritariantis idėjai vienyti Lietuvoje veikiančias asocijuotas verslo struktūras.

Jis sakė sveikinantis antradienį išrinkto Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidento Vidmanto Janulevičiaus norą apjungti kai kurias asociacijas, siekiant išgryninti verslo prioritetus.

„Aš labai sveikinu Vidmantą Janulevičių, kuris rinkiminės kampanijos metu pareiškė, kad bus imama kryptis vienyti verslo asocijuotas struktūras į vieną ar dvi stambesnes struktūras. Tada tas bendravimas būtų produktyvesnis“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė R. Sinkevičius.

„Tenka apgailestauti, kad verslo asocijuotų struktūrų yra ne viena, o kokios penkios didelės struktūros. Būtų gerai, kad jos konsoliduotųsi“, – pridūrė jis.

Pasak R. Sinkevičiaus, didelis skaičius asociacijų ir neišgryninti prioritetai apsunkina ir ekonomikos ministro darbą.

„Jeigu tokios konsolidacijos nėra, ministras būna tam tikrame pasimetime. Viena asociacija nori vieno, bet pasitaiko taip, kad kita asociacija nori visiškai priešingai“, – sakė R. Sinkevičius.

„Tada ministras ir tam blogas, ir anam blogas ir pagaliau ministerijoje atsiranda motyvas, kad gal nieko nereikia daryti, kol nesusitarė (verslo asociacijos – BNS)“, – teigė jis.

Šią savaitę LPK prezidentu išrinktas V. Janulevičius asociacijos suvažiavime sakė, kad verslo struktūrų Lietuvoje yra per daug, dėl ko dažnai neišgryninami verslo prioritetai.

Tarp šalyje veikiančių asocijuotų verslo struktūrų yra LPK, Lietuvos verslo konfederacija, Lietuvos darbdavių konfederacija, prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija.


Rašyti komentarą...
P
Petras.
2020-07-02 10:25:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik Paksas pripažino klaida Taupomojo banko pardavimą švedams. Reikia seniai taisyti klaidas .Užsienio bankininkai sauvaliauja ,dabartinė LR banko valdyba nedirba savo piliečių naudai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų