Sinkevičius: ministerijoje „vaizdelis nekoks“, trūksta darbuotojų

Naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras RImantas Sinkevičius sako per artimiausius kelis mėnesius grandiozinių darbų neplanuojantis ir teigia norintis prisidėti prie Lietuvos ekonomikos atgaivinimo. 

„Žinot, kaži kokių grandiozinių darbų neplanuoju. Dabar lūkesčiai sukelti, kad, atrodo, reikia trejų metų darbą padaryti per penkis mėnesius. Tačiau kai ką matyt galima padaryti ir tikiuosi, kad tam tikrą indėlį įnešiu ir, tikiuosi, teigiamą. Sakykim suvaldant ekonominę situaciją arba gerinant ją atsigavimo laikotarpyje“, – trečiadienį lrt Radijui sakė R. Sinkevičius. 

Pasak jo, ekonomikos gaivinimui skirtos priemonės yra naudojamos nepakankamai, todėl reikia jas peržiūrėti ir iš naujo įvertinti.

„Manau, kad tos priemonės, kurios šiandien yra Vyriausybės ir Seimo pasiūlytos ekonomikai gaivinti. Manau, kad jų yra daug, tačiau jos naudojamos, mano supratimu, nepakankamai“, – teigė ministras. 

„Rezultatas rodo, kad tik 10 procentų skirtų lėšų jau pasiekė verslą. Atskirose priemonėse procentas yra daug didesnis, kai kuriose priemonėse šis procentas yra gerokai mažesnis, reikia bandyti aiškintis priežastis, kodėl nepasiekė verslo planuota pagalba. Galbūt kai kurios priemonės yra netinkamos, galbūt jas reikės stabdyti ir keisti geresnėm“, – sakė R. SInkevičius. 

Taip pat jis teigė norintis pradėti kurti teisinę bazę naujai priimtiems Viešųjų pirkimų ir „verslo žaliojo koridoriaus“ įstatymams. 

„Daugiau tokių teisinių dalykų, kurių gal nepavyks įgyvendinti dėl trumpo laikotarpio, tačiau teisinė bazė galėtų būti pradėta kurti ir įgyvendinimas galbūt galėtų būti greitesnis pasikeitus Seimo kadencijai“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras. 

Naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras socialdarbietis Rimantas Sinkevičius sako, kad jo vadovaujamoje ministerijoje neužpildyti maždaug ketvirtis etatų. 

REKLAMA

„Jeigu taip tiesiai – ministerijoje vaizdelis, kaip vienas politikas sako, nekoks. Maždaug trūksta 25 procentų etatų, kurie yra laisvi. Trūksta ir tos politinės komandos, su kuria norėčiau eiti. Matyt aš ją neypatingai keisiu, norėčiau įsitikinti darbingumu“, – trečiadienį LRT Radijui sakė R. Sinkevičius. 

Jo teigimu, tokią situaciją sukūrė tai, kad ministerijoje ilgą laiką nebuvo vadovo. 

„Kada nėra tiesioginio vadovo, visada atsiranda tam tikras atsipalaidavimas. Ir daugelis žmonių, kaip minėjau –  ketvirtadalis, pakeitė darbo vietas ir tai nėra labai geras reiškinys“, – teigė ministras. 

R. Sinkevičius šiuo metu yra Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko pavaduotojas ir frakcijos Seime seniūnas. Parlamente jis dirba jau ketvirtą kadenciją, nuo 2017 metų gruodžio vadovavo Ekonomikos komitetui. 2012–2016 metais R. Sinkevičius ėjo susisiekimo ministro pareigas.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti eurokomisaro pareigas.


Rašyti komentarą...
k
kokius ministrus turime
2020-07-01 09:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sinkevičius pagarsėjo skandalu, kai 2010 m. balandžio 7 d., pasibaigus komitetų posėdžiams, po pietų, jį pastebėjo kiti Seimo nariai svirduliuojantį Seimo koridoriais, pajautė nuo jo sklindantį alkoholio kvapą. Tuomet Sinkevičius užsirakino savo kabinete. Jame „Lietuvos rytas“ TV žurnalistai vaizdo kamera užfiksavo 3 tuščius viskio ir vieną degtinės butelius. Vėliau Sinkevičius susigėdęs vengė akistatos, vaikščiojo po Seimo kabinetus, stovėjo nusisukęs nuo operatoriaus kameros veidu į sieną ir neigė, kad vartojo alkoholį.[5] Vėliau užsidarė į LRS Ekonomikos komiteto biurą, kur komiteto vedėjos Reginos Zabarauskienės kabinete politikas išbuvo iki pat vakaro. Su Seimo nario statusu nederantį R. Sinkevičiaus elgesį pasmerkė Socialdemokratų partija (pirmininkas Algirdas Butkevičius). Kolegos elgesį svarstė Seimo LSDP frakcija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų