Nepamirškite pasirūpinti – vėliava gali būti pigesnė nei bauda už jos neiškėlimą

Artėja liepos 6-oji – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, kai ant visų pastatų turės būti iškelta valstybės vėliava. Jei jos neturite ir pirmadienį neiškelsite – gresia bauda. Nuo vasario vėliavos kai kuriose parduotuvėse gerokai pabrango.

 (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Įstatymuose numatyta, kad valstybės švenčių dienomis Lietuvos valstybės vėliava turi būti keliama prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų.

Prieš valstybės šventes gyventojai neretai susigriebia ir skuba įsigyti valstybės vėliavą. Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kur ir kiek dabar kainuoja vėliavos, ar pastaruoju metu kito jų kainos.

Štai pigu.lt šiuo metu vėliavas (1x1,7 m) siūlo su akcija ir kainos svyruoja nuo 11,93 iki 17,98 euro, be akcijos jų kaina siekia 12,98 – 20,99 euro. Vasario mėnesį, prieš pat Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, pigu.lt vėliavų kaina svyravo nuo 9,99 iki 17,98 euro.

„Ermitaže“ vėliava kainuoja 18,99 euro (vasario mėnesį kainavo 12,99 euro), „Senukuose“ – 19,90 (vasarį kainos svyravo nuo 9,99 iki 22,19 euro).

REKLAMA

Istorinės vėliavos su Vyčiu yra brangesnės. Pavyzdžiui „Ermitaže“ jos kaina siekia 25,99 euro, „Senukuose“ kainos svyruoja nuo 28,90 iki 31,90 euro.

Gresia baudos

Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme nurodoma, kad tiek trispalvė, tiek istorinė valstybės vėliava turi atitikti šių vėliavų spalvų etaloninį atvaizdą ir matmenis.

Paprastai prie, virš ar ant pastatų keliamos Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio, Lietuvos valstybės istorinės vėliavos matmenys – tokie patys.

Tiesa, Lietuvos valstybės vėliava ir Lietuvos valstybės istorinė vėliava gali būti ir kitokių matmenų, tačiau šių vėliavų audeklo pločio ir ilgio santykis visada turi būti 3:5.

Kai trispalvė iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje – žalia, kairėje – raudona.

Administracinių nusižengimų kodekse nurodoma, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 10 iki 16 eurų. Už pakartotinus pažeidimus maksimali bauda – 30 eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nujo
2020-07-04 17:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baudos ir baudos, viskas per prievartą, o dar kalbama apie laisvę ir demokratija, liūdna.
Atsakyti
0

O
Onė
2020-07-04 15:53:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl gąsdina bauda
Atsakyti
0

R
Rita
2020-07-05 00:53:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada jie nustos gazdinti baudomis.Kaip asiliu gauja baudos,baudos..Yra zmoniu tevyne myli sirdimi ir ka ta veliava .Jei tu jos nemyli ir ta veliava nepades. .Jei politikai myletiu sirdimi tevyne ir kokia grazi butiu ta salis Lietuva..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų