Kai kuriems žmonėms nerūpi „Apple“ kompanijos akcijos ar šios kompanijos buvusio vadovo Steve‘o Jobso sėkmės istorija. Portale „Huffington Post“ Jamesas Altucheris rašo, kad vienintelis jį dominantis dalykas yra tai, kaip S. Jobsas tapo geriausiu bet kada gyvenusiu menininku ir pateikia 10 neįprastų dalykų apie buvusį „Apple“ vadovą, kurių galbūt dar nesate girdėję.

1. Prigimtis prieš auklėjimą

S. Jobso sesuo yra rašytoja Mona Simpson, tačiau šį faktą jis išsiaiškino tik suaugęs. M. Simpson buvo žinoma praeito amžiaus devintojo dešimtmečio romanų rašytoja, o viena jos knyga, „Kur nors, tik ne čia“ (angl. „Anywhere but Here“) buvo apie jos santykius su tėvais. Įdomu tai, kad abu vaikai, nežinodami, kad yra brolis ir sesuo, tapo vienais geriausių menininkų visiškai skirtingose srityse. Tai galbūt įrodo skirtumus tarp prigimties ir auklėjimo svarbos vaiko vystymesi.

2. S. Jobso tėvo vardas yra Abdulfattahas Jandalis

Greičiausiai niekas nė nebūtų pagalvojęs,kad S. Jobso biologinis tėvas buvo pusiau Sirijos musulmonas. Jo tėvai buvo ką tik baigę universitetus ir galbūt nusprendė, kad dar nėra pasirengę auginti vaiką, tad atidavė jį įvaikinimo įstaigai. Vienintelis jų reikalavimas buvo tas, kad vaiką įsivaikintų du universitetus baigę žmonės. Tačiau S. Jobsą įsivaikinti norėjusi porelė pamelavo, kad yra baigę universitetus, ir susitarimas beveik žlugo. Vis dėlto, porelė pažadėjo, kad išsiųs S. Jobsą mokytis į universitetą, tačiau šio pažado jiems taip ir nepavyko ištesėti.

REKLAMA

3. S. Jobsas sukūrė žaidimą „Breakout“

Dirbdamas „Atari“ kompanijoje S. Jobsas sukūrė didelio pasisekimo sulaukusį kompiuterinį žaidimą „Breakout“. Vėliau išėjęs iš „Atari“ kompanijos jis įsteigė „Apple“ kompaniją. Tuo tarpu „Atari“ įkūrėjas Nolanas Bushnellas įsteigė restoranų tinklą „Chuck E. Cheese“.

4. Jis atsisakė pirmojo savo vaiko

S. Jobsas atsisakė tėvystės teisių į pirmąjį savo vaiką, teigdamas, kad pats jis yra nevaisingas. Auginti vaikus nėra taip lengva. O turint vaiką jauti, kad visa ta nežmoniška energija ir kūrybiškumas, kurį skiri visam pasauliui, nueina perniek, mažam kūdikiui. S. Jobso tėvai matyt jautėsi lygiai taip pat, juk vis dėlto obuolys nuo obels netoli nurieda. Galiausiai S. Jobsas užaugo ir tapo geru tėvu, o tai ir yra svarbiausia. Beje, „Apple III“ kompiuteris buvo pavadintas „Lisa“, pirmojo S. Jobso vaiko garbei.

5. Jis yra pesketaras

Kitaip tariant, S. Jobsas nevalgo jokios mėsos, išskyrus žuvį. S. Jobsas valgo viską, ką valgo vegetarai. Kažkodėl atrodo, kad pats žodis „pesketaras“ buvo išrastas Kalifornijos valstijoje.

6. Jis neskiria pinigų labdarai

Tapęs „Apple“ generaliniu direktoriumi jis nutraukė visas savo filantropijos programas. Tuomet jis teigė: „palaukite, kol tapsime pelninga kompanija“. Dabar „Apple“ veikla yra pelninga, jie turi 40 mlrd. JAV dolerių grynųjų pinigų, tačiau vis tiek neužsiiminėja labdaringa veikla.

„Apple“ vadovas S. Jobsas pristatė „iCloud“ paslaugą (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)„Apple“ vadovas S. Jobsas (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Vis dėlto, galima manyti, kad S. Jobsas jau yra dosniausias pasaulio žmogus, kadangi jis skiria tiek daug savo energijos bandydamas savo išradimais pagerinti mūsų gyvenimo kokybę.

7. Jis pamelavo S. Wozniakui

Kuomet „Atari“ kompanijoje buvo sukurtas žaidimas „Breakout“, S. Wozniakas ir S. Jobsas visą pelną turėjo pasidalinti per pusę. „Atari“ kompanija S. Jobsui skyrė 5 tūkst. JAV dolerių, kad šis sukurtų žaidimą. Tuomet jis S. Wozniakui pasakė, kad gavo vos 700 JAV dolerių ir davė jam tik 350 JAV dolerių.

REKLAMA

8. Jis yra dzenbudistas

S. Jobsas netgi svarstė galimybę persikelti į vienuolyną ir tapti vienuoliu. Įdomu tai, kad daugelis greičiausiai pasakytų, kad tikrasis budizmas ir buvimas vienu turtingiausiu žmogumi pasaulyje yra tarpusavyje nesuderinama, tačiau taip nėra. Nors budizmas kalba apie neprisirišimą, tačiau yra normalu siekti savo troškimų ir rezultatų, svarbu tik per daug prie jų neprisirišti.

9. Jis nebaigė koledžo

Billas Gatesas ir Markas Zuckerbergas yra žinomi kaip buvę išmesti iš universitetų. S. Jobsas buvo įstojęs į Reedo koledžą, tačiau jau po pirmojo semestro taip pat buvo iš jo išmestas.

Steve Jobsas – JAV verslo magnatas ir išradėjas (SCANPIX nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Steve Jobsas – JAV verslo magnatas ir išradėjas (SCANPIX nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Greičiausiai nereikia universitetinio išsilavinimo norint programuoti ar gaminti kompiuterius, kurti savo verslą, kurti kino filmus, valdyti personalą ir t.t.

10. Psichodelika

Būdamas jaunas S. Jobsas yra vartojęs LSD. Kalbėdamas apie tai jis teigė, kad „tai buvo vienas iš svarbiausių dalykų mano gyvenime“. „Apple“ kompanijos šūkis teigia „Galvok kitaip“ (angl. „Think Different“). Galbūt narkotikų vartojimas išmokė jį žvelgti į problemas iš tokios unikalios perspektyvos.


Rašyti komentarą...
N
Nežinau
2011-08-26 07:15:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir 11-to: o kas jis toks? Straipsnio neskaitysiu.
Atsakyti
0

n
nesuprantu
2011-08-26 09:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad pats produktas yra problema. Normaliam žmogui neužtenka tiesiog imti ir naudoti - reikia dar matai instrukcijas skaityt kaip ką atlikti tom pačiom funkcijom. Kituose įrenginiuose viskas intuityvu.
Atsakyti
0

M
Mono
2011-08-26 17:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa tai jau seniai žinoma.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų