• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naikintuvų koalicijos narė Norvegija ruošiasi perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16.

Naikintuvų koalicijos narė Norvegija ruošiasi perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16.

REKLAMA

Tai iš savo šaltinių sužinojo Norvegijos leidinys „Nettavisen“, kuriuo remiasi portalas „eurointegration“.

„Nettavisen“ žiniomis, Norvegija gavo JAV leidimą perduoti Ukrainai 22 naikintuvus F-16, taip pat variklių, pagalbinių medžiagų, treniruoklių, atsarginių dalių ir kitą įrangos.

Tačiau tai nereiškia, kad visi šie 22 naikintuvai yra visiškai tvarkingi – dalis jų gali būti naudojami kitų orlaivių atsarginėms dalims ir remontui.

„Nettavisen“ rašo, kad skraidyti gali 12 naikintuvų F-16, kuriuos Norvegija planavo parduoti amerikiečių kompanijai „Draken International“, – atitinkama sutartis buvo pasirašyta 2021 metų gruodį.

„Panašu, kad sutartis su „Draken International“ nebus realizuota, o lėktuvai, kurie turėjo būti skirti treniruotėms Jungtinėse Valstijose, bus naudojami Ukrainos oro erdvei ginti“, – pažymi leidinys.

REKLAMA
REKLAMA

Publikacijoje nenurodomas terminas, kada Ukraina gali gauti iš Norvegijos naikintuvų F-16, tačiau teigiama, kad tai neįvyks iki NATO viršūnių susitikimo Vašingtone šių metų liepą.

Norvegija dar 2023 metų vasarą patvirtino prisijungusi prie naikintuvų F-16 koalicijos, tačiau viešai taip ir neįvardijo, kiek lėktuvų perduos Ukrainai. Tada Norvegijos žiniasklaida rašė apie 5-10 orlaivių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų