Žemėlapyje užfiksavo vidutinę žmonių gyvenimo trukmę: tyrėjai išskyrė Lietuvą

Greičiausiai kiekvienas žmogus bent kartą yra pagalvojęs ne tik apie tai, kokį gyvenimą nori nugyventi, bet ir apie tai, kokia bus jo gyvenimo trukmė. Deja, kad ir kaip toli šių dienų mokslas būtų pažengęs, to atsakyti negali niekas. Tačiau ar tikrai?

„Eurostat“ duomenys leidžia šiek tiek pasmalsauti ir sužinoti vidutinę kurioje nors šalyje gyvenančio žmogaus gyvenimo trukmę. Keista tai ar ne, tačiau amerikietis ir europietis, remiantis šiais duomenimis, nugyvena skirtingos trukmės gyvenimus, ra6oma „The Independent".

Pasak „Eurostat“, šiandien Europos Sąjungoje gimęs kūdikis, tikėtina, gali sulaukti vidutiniškai 80 metų amžiaus. O štai tas pats kūdikis, tik gimęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, gali tikėtis kiek liūdnesnio likimo – jis gali tikėtis gyventi maždaug iki 78 metų ir devynių mėnesių.

Žvilgtelkime į Havajus. Pasak skelbiamų duomenų, čia gyvenantys žmonės turi ilgiausią gyvenime trukmę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vidutiniškai ji siekia 81 metus ir 2 mėnesius.

Pietų Amerikoje gyvenimo trukmė mažiausia. Misisipėje ir Alabamoje ji siekia 75-76 metus.

Tačiau mums, lietuviams, aktualiausia yra Europa. Nusikelkime į ją.

Gyvenantiems Ispanijoje ar Šveicarijoje, greičiausia, pasisekė labiausiai.

Jeigu jums pasisekė gimti šioje šalyje, jūsų vidutinė gyvenimo trukmė siekia net 83 metus ir tris mėnesius.

Kiek mažiau pasisekė, jeigu gyvenate Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ar Belgijoje. Vidutinė gyvenimo trukmė šiose šalyse siekia 81 metus ir 4 mėnesius.

Nesinorėtų liūdinti lietuvių, tačiau gyvenantys Rytų ir Centrinėje Europoje, pasak „Eurostat“, gyvena trumpiausiai. Lietuvoje, Latvijoje ar Bulgarijoje vidutinė gyvenimo trukmė siekia 74 metus ir 5 mėnesius.


Rašyti komentarą...
a
at
2017-04-25 10:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sodros kirstukai isprotetu, jei lieuviai pradedu ilgiau gyvent
Atsakyti
0

S
Simona kulbeckaite
2017-04-26 09:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieškau gimines iš pavardes kulbeckas jurgenaite
Atsakyti
0

a
a.š.
2017-04-25 13:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesupratau: - Kodėl tada konservatorių valdymo laiku buvo įvestas pensinio amžiaus cenzas 65 metai? Juk tokiu atveju pas mus (kaip ir pas latvius bei bulgarus) pensininkų mažiausias skaičius ES, nes vyresni paprasčiausiai išmiršta.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų