• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos europiniai tikslai tampa realybe, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukrainos europiniai tikslai tampa realybe, sako šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo pirmadienį kreipdamasis į ukrainiečius.

Anot jo, šiuo metu Ukrainos diplomatinis aktyvumas dabar labai didelis – beveik kiekvieną dieną sudaromi nauji susitarimai. Ypač intensyvi buvo praėjusi savaitė, V. Zelenskis lankėsi Jungtinėje Karalystėje (JK), Prancūzijoje, Belgijoje ir Lenkijoje.

„Tačiau svarbiausia, kad kiekvienas pasiektas susitarimas virstų konkrečiais mūsų gynybai skirtais ištekliais, konkrečia valstybių sąveika ir kuo greičiau būtų pasirašyti konkretūs dokumentai.

Šį diplomatinio darbo intensyvumą laikome nauju minimaliu standartu Ukrainai“, – sako prezidentas.

Kaip pažymi V. Zelenskis, praėjusią savaitę buvo pasiektas svarbus susitarimas du JK dėl tolimojo nuotolio ginklų ir poreikio paspartinti tankų Ukrainai pristatymą.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame gerai susitarę dėl artilerijos ir amunicijos. Puikiai suprantame vieni kitų pozicijas dėl šiuolaikinių kovinių orlaivių.

REKLAMA

Mūsų derybos Paryžiuje su Prezidentu E. Macronu ir kancleriu G. Scholzu taip pat buvo labai stiprios. Mes visi trys kalbėjomės labai atvirai, ir tai leido mums rasti bendrą supratimą apie šio karo perspektyvas. Turime bendrą kelio į pergalę viziją.

Vizitas į Briuselį buvo beprecedentis mūsų santykių su Europos Sąjunga istorijoje. Pirmą kartą toks dėmesys Ukrainai, pirmą kartą susitikimas su visais Europos vadovais vienu metu ir keli pokalbiai su Europos vadovais – kuo dinamiškesni, prasmingesni ir kuo mažiau politizuoti. Su kiekvienu vadovu aptarėme tik tuos dalykus, kurie svarbūs mūsų santykiams ir visai Europos bendruomenei“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Norėčiau atkreipti dėmesį į derybas su Lenkija. Aptarėme tankus ir kitus ginklus, skirtus gynybai ant žemės, lėktuvus ir kitas gynybos priemones danguje. Kaip visada, mes visiškai suprantame savo brolius lenkus“, – tęsia V. Zelenskis.

Anot jo, kiekvienas naujas pasiektas rezultatas Ukrainai reiškia, kad laikas iki pergalės trumpėja.

„Labai svarbu, kad Europos institucijos ir Europos lyderiai aiškiai remia mūsų siekį pasirengti ir pradėti derybas dėl Ukrainos narystės ES šiais metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar labiau nei bet kada jaučiame, kad Ukrainos europiniai tikslai tampa realybe. Galiausiai yra daugiau realių pasiekimų nei politinės deklaracijos. Dešimtmečius Ukraina ir Europos Sąjunga to siekė“, – pabrėžia prezidentas.

Praėjusios savaitės vizitai buvo antra V. Zelenskio kelionė iš Ukrainos nuo karo pradžios. Dar pernai gruodį jis lankėsi JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų