Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina penktadienį iš Rusijos pajėgų atkovojo dar šešias gyvenvietes, o nuo konflikto pradžios vasarį iš viso 1 015 gyvenviečių, rašo „The Guardian“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Ukraina penktadienį iš Rusijos pajėgų atkovojo dar šešias gyvenvietes, o nuo konflikto pradžios vasarį iš viso 1 015 gyvenviečių, rašo „The Guardian“.

REKLAMA

„Mes ir toliau atkuriame deokupuotas Ukrainos teritorijas. 1015 gyvenviečių buvo atkurtos, dar šešios per pastarąsias 24 valandas“, – sakė jis savo naktiniame kreipimesi.

Zelenskis taip pat apibūdino kitus Ukrainos kariuomenės laimėjimus šiose srityse.

„Ten grąžiname elektrą, vandentiekį, ryšius, transportą, socialines paslaugas“, – sakė jis. Jis taip pat pareiškė, kad „laipsniškas Charkovo srities išlaisvinimas“ įrodo, kad Ukraina „nieko nepaliks priešui“.

Perspėjo dėl Ukrainos uostų blokados

V. Zelenskis kalboje perspėjo, kad karas ir Rusijos vykdoma Ukrainos uostų blokada „provokuoja didelio masto maisto krizę“.

REKLAMA

„Rusijos pareigūnai taip pat atvirai grasina pasauliui, kad dešimtyse šalių kils badas. O kokios gali būti tokio bado pasekmės? Kokį politinį nestabilumą ir migracijos srautus tai sukels? Kiek tuomet turėsite išleisti, kad įveiktumėte pasekmes? Tai klausimai, į kuriuos turi atsakyti tie, kurie vilkina sankcijas Rusijai ar bando atidėti pagalbą Ukrainai“, – įspėjo V. Zelenskis. 

Numušė 200-ąjį Rusijos lėktuvą

Zelenskis taip pat tvirtino, kad Rusija prarado beveik 27 000 karių, „daugelis iš jų yra jauni šauktiniai“, o Ukraina numušė 200-ąjį Rusijos karinį lėktuvą. Rusija taip pat „prarado daugiau nei tris tūkstančius tankų, šarvuotų kovinių mašinų, daugybės įprastų karinių mašinų, sraigtasparnių, bepiločių orlaivių ir visų savo, kaip valstybės, perspektyvų“.

„Ir kodėl visa tai? Kad paminklas Leninui stovėtų laikinai užimtame Heničeske dar šiek tiek? Kito rezultato Rusijai nėra ir nebus“, – pridūrė V. Zelenskis. 

REKLAMA
REKLAMA

Zelenskis: vyksta derybos dėl evakuacijos iš Azovstal gamyklos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad derybos su Rusija dėl sužeistų gynėjų išvežimo iš Azovstal gamyklos Mariupolyje buvo labai sudėtingos, ir pridūrė, kad Kijevas naudojasi įtakingais tarpininkais.

„Rusijos pajėgos nuolat bombarduoja plieno gamyklas pietiniame Mariupolio uoste – paskutiniame šimtų ukrainiečių gynėjų mieste, kurį po daugiau nei du mėnesius trukusios apgulties beveik visiškai kontroliuoja Rusija. Ukraina, teigdama, kad konfliktui nėra jokio karinio sprendimo, pasiūlė evakuoti 38 labiausiai sužeistus gynėjus. Jei Maskva juos išleis, Kijevas sako, kad paleis nemažai rusų karo belaisvių. Žinoma, darome viską, kad būtų evakuoti visi kiti, kiekvienas mūsų gynėjas. Mes jau įtraukėme visus visame pasaulyje, kurie galėtų būti įtakingiausi tarpininkai“, – sako V. Zelenskis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų