• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zelenskis trečiadienį lankysis Lenkijoje

Papildyta 10.50 val.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį vyksta oficialaus vizito į Lenkiją, pranešė šios šalies prezidento kanceliarija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį vyksta oficialaus vizito į Lenkiją, pranešė šios šalies prezidento kanceliarija.

REKLAMA

Tai bus reta V. Zelenskio kelionė į užsienį tęsiantis Rusijos invazijai.

NATO narė ir kaimynė Lenkija yra svarbi Kyjivo sąjungininkė, priėmusi daug nuo karo bėgančių ukrainiečių.

„Trečiadienį, balandžio 5 dieną, numatomas oficialus Ukrainos prezidento vizitas į Lenkiją. Prezidentas trečiadienio popietę Karališkojoje pilyje susitiks su lenkais ir pas mus gyvenančiais ukrainiečiais“, – nurodoma pirmadienį tviteryje Lenkijos prezidento kanceliarijos paskelbtame pranešime.

„Tai bus oficialus vizitas, tačiau bus ir viešojo pobūdžio elementų“, – Lenkijos radijo stočiai RMF FM sakė prezidento patarėjas Marcinas Przydaczas.

REKLAMA
REKLAMA

Vizito metu V. Zelenskis susitiks su Lenkijos kolega Andrzejumi Duda.

Pasak M. Przydaczo, Lenkijos sostinės istoriniame centre V. Zelenskis pasakys kalbą „apie tai, kas įvyko praėjusiais metais – kaip lenkai padeda Ukrainai, pabėgėliams pasienyje arba priima juos į savo namus“.

REKLAMA

Taip pat planuojamos diskusijos su Lenkijos ministru pirmininku Mateuszu Morawieckiu.

Nuo plataus masto karo pradžios Ukrainos prezidentas jau lankėsi Vašingtone, Londone, Paryžiuje ir Briuselyje.

Ukraina sako vis dar išlaikanti Bachmutą

Ukrainos kariuomenė sekmadienį paskelbė vis dar laikanti rytinį Bachmuto miestą, nors Rusijos privati karinė samdinių bendrovė „Wagner“ tvirtina užėmusį jį „teisine prasme“ – užimdama jo administracijos pastatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Priešas nesustabdė savo vykdomo Bachmuto puolimo. Tačiau Ukrainos gynėjai drąsiai laiko miestą, atremdami daugybę priešo atakų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

„Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas pirmadienį savo „Telegram“ kanalu pareiškė: „Teisine prasme Bachmutas užimtas. Priešas koncentruojasi vakariniuose rajonuose.“

Kova už Bachmutą yra ilgiausias Rusijos invazijos Ukrainoje mūšis.

Rusijos ir Ukrainos pajėgos labai daug investuoja į kovą už Bachmutą, nors analitikai sako, kad šis miestas neturi didelės strateginės vertės.

Ukraina sako, kad mūšis už šį pramoninį miestą yra labai svarbus siekiant sulaikyti Rusijos pajėgas palei visą rytinį frontą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų