• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarų šalis uždrausti visiems Rusijos piliečiams patekimą į šalis, kad būtų sustabdyta Ukrainos teritorijų aneksija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarų šalis uždrausti visiems Rusijos piliečiams patekimą į šalis, kad būtų sustabdyta Ukrainos teritorijų aneksija.

REKLAMA

Pasak Ukrainos lyderio, „svarbiausios sankcijos [Rusijai] yra sienų uždarymas, nes rusai atima svetimą žemę“. Šalies vadovas pabrėžė, kad rusai turėtų „gyventi savo pasaulyje, kol nepakeis savo filosofijos“. Tai V. Zelenskis sakė interviu „The Washington Post“.

Tokių priemonių kritikai tvirtina, kad draudimas atvykti visiems rusams nesąžiningai paveiks tuos rusus, kurie nesutinka su Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmais ir dėl to paliko šalį. Tačiau V. Zelenskis tvirtina, kad šie skirtumai neturi reikšmės: „Visi rusai tegul važiuoja į Rusiją“.

„Tada jie supras. Jie sako: „Tai [karas] neturi nieko bendra su mumis. Visi gyventojai negali būti laikomi atsakingais, ar ne?“ Gal. Gyventojai pasirinko šią vyriausybę ir su ja nekovoja, nesiginčija, ant jos nerėkia. Ar nenorite šios izoliacijos? Jūs sakote visam pasauliui, kad jis turi gyventi pagal jūsų taisykles. Tada eikite ir gyvenkite. Tai vienintelis būdas paveikti Putiną“, – reziumavo prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina svarstys drausti rusams patekti į šalį

Ukrainos piliečiai, surinkę pakankamai parašų, įpareigojo šalies lyderį Volodymyrą Zelenskį svarstyti ukrainiečių sukurtą peticiją, kuria prašoma ateinančius 50 metų drausti Rusijos piliečiams atvykti į šalį.

REKLAMA

Daugiau nei 25 tūkst. parašų surinkusios peticijos autorius siūlo uždrausti visiems rusams lankytis Ukrainos teritorijoje, išskyrus tuos, kurie kovojo ukrainiečių pusėje.

„Deja, per šiuos 8 metus valdžia nesugebėjo apsaugoti Ukrainos nuo diversantų, agentų ir žvalgų, kurie visą tą laiką atvykdavo į Ukrainą dėl bevizio režimo su Rusija. Už tai sumokėjome tūkstančiais gyvybių. 

Kiekvieno ukrainiečio saugumui dabar ir ateityje siūlome per ateinančius 50 metų visiškai uždaryti atvykimą į Ukrainą visiems rusams ir neišduoti rusams leidimų gyventi, išskyrus tuos, kurie kovojo Ukrainos pusėje Rusijos invazijos metu“, – peticijos autorių cituoja UNIAN.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kreipimąsi į prezidentą palaikė 25 370 žmonių. Pagal Ukrainos konstituciją, prezidentas privalo svartyti kiekvieną peticiją, kuri surenka daugiau nei 25 tūkst. parašų.

Nuo liepos 1 d. Ukrainoje nustojo veikti bevizis režimas su Rusijos Federacija. Dabar Rusijos piliečiai į Ukrainą gali atvykti tik su kvietimu. Norint įvažiuoti, jiems reikia paso ir priimančiosios šalies paso duomenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų