• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zelenskis Osle susitiks su Šiaurės šalių vadovais

Papildyta 12.04 val.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį atvyko į Oslą susitikti su penkių Šiaurės šalių, kurios yra vienos pagrindinių Kyjivo rėmėjų kare su Rusija, vadovais, pranešė Norvegijos vyriausybė.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį atvyko į Oslą susitikti su penkių Šiaurės šalių, kurios yra vienos pagrindinių Kyjivo rėmėjų kare su Rusija, vadovais, pranešė Norvegijos vyriausybė.

REKLAMA

Šią vasarą Ukrainai pradėjus kontrpuolimą, kuris dar nedavė lauktų rezultatų, V. Zelenskis stengiasi sutelkti Ukrainos sąjungininkų paramą didėjant nepasitenkinimui.

Norvegijos ministras pirmininkas Jonas Gahras Store sakė, kad linki V. Zelenskiui „šilto sutikimo Norvegijoje“, ir pridūrė, kad Oslas „ir toliau rems Ukrainos gynybą“.

Ukrainos prezidentas iš pradžių sės prie derybų stalo su J. G. Store, o vėliau rengiamas jo susitikimas su Danijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos bei Švedijos lyderiais.

Socialiniame tinkle „Telegram“ V. Zelenskis parašė, kad su Šiaurės šalių vadovais kalbėsis „apie gynybos, politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, apie mūsų bendrą ateitį Europoje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų tikslas – saugumas ir teisinga bei ilgalaikė taika žemyne“, – pabrėžė jis.

Po vizito Argentinoje, kur sekmadienį dalyvavo libertaro prezidento Javiero Milei inauguracijoje, V. Zelenskis išvyko į Jungtines Valstijas, kad paprašytų karinės pagalbos.

REKLAMA

Jis išvyko iš Vašingtono taip ir nesugebėjęs įtikinti susiskaldžiusio Kongreso patvirtinti naują 60 mlrd. dolerių (55,6 mlrd. eurų) pagalbos paketą, tik pasakęs, kad gavo teigiamų signalų.

V. Zelenskis sieks įtvirtinti Šiaurės šalių paramą Ukrainai

Jo netikėtu vizitu Osle bus siekiama įtvirtinti Šiaurės šalių, kurios nuo plataus masto karo pradžios 2022 metų vasarį buvo svarbios pagalbos teikėjos, paramą.

Anksčiau šiais metais Norvegija paskelbė apie 6,8 mlrd. eurų civilinės ir karinės pagalbos Ukrainai paketą 2023–2027 metų laikotarpiui.

REKLAMA
REKLAMA

Norvegija ir Danija aprūpino Ukrainą tankais, ginklais ir amunicija ir pažadėjo padovanoti Ukrainos kariuomenei naikintuvų F-16.

Švedija svarsto galimybę padovanoti naikintuvų „Gripen“.

JAV prezidentas Joe Bidenas, antradienį kalbėdamas po derybų su V. Zelenskiu, perspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tikisi, jog Jungtinės Valstijos paliks Ukrainą likimo valiai.

„Mes privalome, privalome, privalome įrodyti, kad jis klysta“, – sakė J. Bidenas. Jis sakė, kad Ukrainos apleidimas padrąsintų V. Putiną „ir būsimus agresorius visur“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Bidenas sakė, kad patvirtino, jog artimiausiomis savaitėmis Ukrainai bus skirta dar 200 mln. dolerių (185,5 mln. eurų) JAV karinės pagalbos, o Baltieji rūmai įspėjo, kad iki metų pabaigos lėšos gali baigtis, jei Kongresas nepritars naujam finansavimui.

Tačiau JAV respublikonai tvirtina, kad pagalbos Ukrainai atnaujinimas priklausys nuo to, ar demokratai pirmiausia sutiks imtis priemonių dėl JAV ir Meksikos sienos apsaugos ir imigracijos reformos – vieno iš sunkiausiai sprendžiamų klausimų JAV politikoje.

Tuo tarpu Maskva tvirtino, kad mūšio lauke pasiekta naujų laimėjimų, ir antradienį aiškino, kad bet kokia nauja pagalba Kyjivui neva patirtų fiasko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų