• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą kreipėsi į Europą, prašydamas pagalbos po Ukrainos atominės elektrinės atakos. Zaporožės atominę elektrinę apšaudžius Rusijos karinėms pajėgoms, joje kilo gaisras.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą kreipėsi į Europą, prašydamas pagalbos po Ukrainos atominės elektrinės atakos. Zaporožės atominę elektrinę apšaudžius Rusijos karinėms pajėgoms, joje kilo gaisras.

REKLAMA

„Europa turi pabusti dabar. Didžiausia atominė stotis Europoje dega. Šiuo metu Rusijos tankai apšaudo branduolinius dalinius. Tai yra rezervuarai, kurie turi šiluminį regėjimą, todėl jie žino, kur šaudo. Jie tam ruošėsi.

Kreipiuosi į visus ukrainiečius ir europiečius, į visus žmones, žinančius žodį „Černobylis“, kurie žino, kiek kančių ir aukų sukėlė sprogimas atominėje stotyje. Tai buvo pasaulinė nelaimė. Šimtai tūkstančių žmonių kovojo su jos pasekmėmis. Dešimtys tūkstančių žmonių buvo evakuoti.

Rusija nori tai pakartoti, bet šešis kartus sunkiau.

Europiečiai, prašau, atsibuskite. Pasakykite savo politikams, kad Rusijos kariuomenė apšaudo Zaporožės atominę elektrinę, Enerhodaro miestą. Čia yra šeši maitinimo blokai. Šeši. Vienas blokas sprogo Černobylyje.

REKLAMA
REKLAMA

Visus įspėjame, kad ne viena tauta apšaudė atomines elektrines. Pirmą kartą žmonijos istorijoje teroristinė valstybė įvykdo branduolinį terorizmą.

REKLAMA

Rusijos propagandistai grasino pasaulį apibarstyti branduoliniais pelenais. Dabar tai nėra grėsmė. Tai realybė. Nežinome, kuo baigsis gaisras stotyje, kai įvyks sprogimas, duok Dieve, jis neįvyks. Mūsų vaikinai visada saugojo stotį, todėl nebuvo provokacijų, minų.

Turime sustabdyti Rusijos kariuomenę. Pasakykite savo politikams: Ukrainoje yra 15 branduolinių blokų. Jei įvyks sprogimas, tai bus mūsų visų pabaiga, Europos pabaiga, Europos evakuacija. Tik neatidėliotini Europos veiksmai gali sustabdyti Rusijos kariuomenę ir užkirsti kelią Europos žūčiai nuo nelaimės atominėje stotyje“, – į pasaulį vaizdo įraše kreipėsi V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Į Ukrainą įsiveržusios Rusijos pajėgos atakuoja šalies pietuose esančią Zaporožės atominę elektrinę, kuri yra didžiausia Europoje, jėgainėje kilo gaisras.

Informacija apie Zaporožėje kilusį gaisrą trumpai

Apie Zaporožės atominėje elektrinėje, Energodare, kilusį gaisrą Ukrainos valdžia pranešė apie 2.30 val. Liepsną ugniagesiams pavyko užgesinti 6.20 val. Gaisras kilo Rusijos karinėms pajėgoms apšaudžius atominę elektrinę. Kurį laiką gelbėjimo tarnybos negalėjo pradėti gesinti gaisro, nes Rusijos karinės pajėgos nesiliovė šaudyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo gaisro mūšiai Energorade, kuris iki tol buvo stipriai apšaudomas, liovėsi.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją tyčia apšaudžius atominę elektrinę ir paragino Europos lyderius „pabusti dabar“ ir sustabdyti Rusijos pajėgas, „kol tai netaps branduoline katastrofa“.

Kol kas gaisro padariniai neaiškūs, tačiau elektrinės vadovas tvirtina, kad elektrinė „kritinės žalos“ nepatyrė. Branduolinės energetikos reguliavimo institucijos fiksuoja normalų radiacijos lygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų