• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ginkluotą ir šarvuotą vyrą, kuris ketvirtadienį bandė įsiveržti į FTB biurą Sinsinatyje, policija nušovė jam pabėgus iš įvykio vietos, po kelias valandas trukusios konfrontacijos su pareigūnais kaimiškojoje valstijos dalyje, pranešė Ohajo kelių policija.

Ginkluotą ir šarvuotą vyrą, kuris ketvirtadienį bandė įsiveržti į FTB biurą Sinsinatyje, policija nušovė jam pabėgus iš įvykio vietos, po kelias valandas trukusios konfrontacijos su pareigūnais kaimiškojoje valstijos dalyje, pranešė Ohajo kelių policija.

REKLAMA

Incidentas įvyko pareigūnams perspėjus dėl padažnėjusių grasinimų federaliniams agentams po kratos buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rezidencijoje „Mar-a-Lago“ Floridoje.

Manoma, kad nušautas vyras buvo Vašingtone prieš 2021 metų sausio 6-osios riaušes, o per jas galėjo būti Kapitolijuje, sakė vienas informuotas teisėsaugos pareigūnas. Jis negalėjo viešai aptarinėti tyrimo detalių ir kalbėjo su anonimiškumo sąlyga.

Pasak pareigūno, įtariamasis yra 42 metų Ricky Shifferis (Rikis Šiferis). Jis nebuvo apkaltintas dėl sausio 6-osios riaušių, bet federaliniai tyrėjai aiškinasi, ar jis galėjo turėti ryšių su kraštutinių dešiniųjų ekstremistų grupėmis, tarp jų „Proud Boys“.

REKLAMA
REKLAMA

R. Shifferis maždaug 9 val. 15 min. „pabandė įsiveržti“ pro lankytojų patikrinimo zoną FTB biure ir pabėgo agentams sureagavus, pranešė federaliniai pareigūnai. Jis pabėgo 71-ąja magistrale tarp valstijų, bet vienas motorizuotasis policininkas jį pastebėjo ir pradėjo vytis, o jis ėmė šaudyti į pareigūną, spaudos konferencijoje sakė Ohajo kelių policijos atstovas leitenantas Nathanas Dennisas (Neitanas Denisas).

REKLAMA

Persekiojamas policijos R. Shifferis išsuko iš magistralės į šiaurę nuo Sinsinačio ir viename kaimo kelyje išlipo iš savo automobilio. Jis susišaudė su policija ir buvo sužeistas, bet daugiau niekas nenukentėjo, sakė N. Dennisas. Atskirame kelių policijos pranešime sakoma, kad R. Shifferis per konfrontaciją savo automobiliu naudojosi kaip priedanga.

R. Shifferis buvo nušautas, kai maždaug 15 val. 45 min. pakėlė ginklą ir nukreipė jį į policininkus, sakė N. Dennisas. Prieš tai buvo nesėkmingai bandoma derėtis su įtariamuoju ir taikyti „ne tokią letalią taktiką“, sakė atstovas, bet daugiau detalių nepateikė.

REKLAMA
REKLAMA

Keliai, vedantys į konfrontacijos vietą, buvo blokuoti, virš jos skraidė sraigtasparnis. Pareigūnai uždarė maždaug 1,6 km rajoną netoli magistralės ir ragino gyventojus bei kompanijas užsirakinti duris ir neiti į lauką.

Federaliniams agentams prieš kelias dienas pagal kratos orderį surengus reidą „Mar-a-Lago“, padaugėjo grasinimų FTB agentams ir biurams visoje šalyje. Baltųjų viršenybės šalininkų ir antisemitų pamėgtame socialiniame tinkle „Gab“ vartotojai skelbė, kad rengiasi ginkluotai revoliucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Federaliniai biurai taip pat stebi virtinę kitų susirūpinimą keliančių pokalbių „Gab“ ir kitose platformose su grasinimais federaliniams agentams. FTB direktorius Christopheris Wray (Kristoferis Rėjus), trečiadienį lankydamasis FTB biure Nebraskoje, pasmerkė grasinimus.

„Smurtas prieš teisėsaugą nėra išeitis, nesvarbu, dėl ko esate prislėgtas“, – Omahoje sakė Ch. Wray.

FTB trečiadienį taip pat perspėjo savo agentus vengti galimų protestuotojų ir pasirūpinti, kad jų saugumo kortelės „nebūtų matomos už FTB erdvės ribų“. Įspėjimo priežastimi nurodomi socialinėje žiniasklaidoje padažnėję grasinimai biurams ir jų darbuotojams.

Įspėjime šios savaitės krata „Mar-a-Lago“ neminima, bet grasinimai internete siejami su „žiniasklaidos pastarojo meto pranešimais apie FTB tiriamąją veiklą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų