• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įvardijo, kokias tris pagrindines pergales turėtų iškovoti Ukraina šiuo metu.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įvardijo, kokias tris pagrindines pergales turėtų iškovoti Ukraina šiuo metu.

REKLAMA

Pasak UNIAN žurnalisto, V. Zelenskis, susitikęs su Latvijos prezidentu, kalbėjo, kad karas tarp Izraelio ir teroristinės grupuotės „Hamas“ paveikė karinės pagalbos Ukrainai tiekimo apimtis. Be to, Ukrainos lyderis sakė, kad informacinis karas, egzistuojantis Artimuosiuose Rytuose „nukreipia dėmesį ir jie užmiršta Ukrainą“.

„Tai tiesa. Tai yra mums iššūkis. Bet galiu pasakyti, kad labai atsakingos valstybės ir atsakingi jų lyderiai iš skirtingų šalių suprantą šį iššūkį. Jie suvokia, kad Rusija tuo naudojasi, kaip tik gali, kad nukreiptų dėmesį nuo pagalbos Ukrainai. Ir labai atsakingos valstybės daro viską, kad dėmesys karui Ukrainoje būtų sugrąžintas, tad tai lemtų, kad karinė pagalba nemažės“, – svarstė V. Zelenskis.

Pasak V. Zelenskio, šiuo metu ir toliau išlaikomas diplomatinis santykis su Europos Sąjungos lyderiais, JAV prezidentu Joe Bidenu ir kitomis valstybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Ukrainos lyderis įvardijo tris pagrindines pergales, kurios, pasak jo, yra reikalingos Kyjivui tebevykstant karui šalyje.

REKLAMA

„Pirmoji pergalė – Kongresas. Tai yra išbandymas. Nėra lengva. Ne viskas priklauso nuo mūsų, tačiau Ukraina turi daryti viską, kas priklauso nuo jos ar netgi daugiau, kad būtų užtikrina pagalba, ir aš tikiu, kad ji bus.

Antra, mums reikia palaikymo iš Europos Sąjungos, kad 50 mlrd. eurų vertės parama niekur nedingtų. Tačiau ne visi Europos Sąjungoje šiandieną yra pasiruošę palaikyti šį paramos paketą.

<...> Ir trečia, atverti dialogą dėl mūsų ateities Europos Sąjungoje. Tai mums yra motyvacinis žingsnis“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Bild“: JAV ir Vokietija parengė planą – nori priversti Zelenskį kalbėtis su Putinu dėl taikos  

JAV ir Vokietija turi strategiją, kaip įtikinti Ukrainą sėsti prie derybų stalo kartu su Rusija ir kalbėtis dėl taikos, tokiu būdu nesukuriant papildomo diplomatinio spaudimo Kyjivui.

Kaip rašo UNIAN, remdamasi „Bild“ cituojamais šaltinias, sąjungininkai siekia, kad Ukraina atsidurtų „strategiškai patogioje derybinėje padėtyje“ tam, kad Kyjivas galėtų derėtis su Maskva dėl savo „suvereniteto ir teritorinio vientisumo“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Baltieji rūmai ir [Olafo Scholzo] biuras koordinuoja šį klausimą“, – žurnalistams teigė vokiečių valdžios atstovai.

Teigiama, kad tiek Vašingtonas, tiek Berlynas nesistengs tiesiogiai įtikinėti Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio tam, kad būtų pradėtos derybos su Rusija dėl taikos.

Taip pat sakoma, kad Vokietija ir JAV, būdamos dvi pagrindinės ginklų tiekėjos Ukrainai, nusprendė pasinaudoti šiuo konkrečiu svertu savo tikslui pasiekti.

Remiantis šaltinių teigimu, Ukrainai bus perduodami tik tam tikri ginklai ir tik ribotas jų skaičius tam, kad Ukrainos pajėgos sugebėtų atlaikyti fronto liniją, tačiau nebūtų pajėgūs atkovoti daugiau teritorijų, kurias okupavo Rusija.

„Zelenskis turi suvokti, kad jis negali to daugiau tęsti. Be jokių raginimų iš išorės [aplinkos]. Jis [V. Zelenskis] turi savo ruožtu kreiptis į žmones ir paaiškinti, kad derybos yra būtinos“, – teigė vienas iš šaltinių.

Geriau jau nusileisk ant žemės ir prašyk derybų - išsaugosi savo žmones.
ateis dar atsakomybės eilė
ateis dar atsakomybės eilė
lt werslininkams, darbovietese slepiantiems ukrų dezertyrus.Vieni žusta fronte ,o "protingieji" prisipirke "durniaus pažymejimus" dirba sau ramiai išsibegioje po visą es, arba naxaliavu gyvena iš pašalpų
Tegul nejuokina.

Reality check:

„"Ukraine's ARMY is about to Collapse and it's OVER" Fmr. Marine Scott Ritter | Redacted News“.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų