Vokietijoje nepaisant Vatikano bažnyčiose laiminamos gėjų poros

Protestuodamos prieš Vatikano atsisakymą pritarti tos pačios lyties asmenų partnerystėms, Katalikų bažnyčios visoje Vokietijoje pirmadienį siūlė palaiminimą gėjų poroms.

Daugiau kaip 100 bažnyčių pagal kunigų, diakonų ir savanorių inicijuotą schemą nusprendė maždaug gegužės 10 dieną surengti pamaldas su devizu „Meilė laimi“. Palaiminimui jų metu kviečiamos visos poros, nepriklausomai nuo lytinės orientacijos.

„Prabylame garsiai ir sakome, kad toliau palaikysime žmones, įsipareigojančius dėl saistančios partnerystės, ir laiminsime jų santykius“, – sakoma pareiškime iniciatyvos interneto svetainėje.

Įtakinga Vatikano Tikėjimo doktrinos kongregacija (TDK), atsakinga už Bažnyčios doktrinos priežiūrą, kovo mėnesį nusprendė, kad tos pačios lyties asmenų sąjungų negalima laiminti, nors jos ir turi „pozityvių elementų“.

TDK rašė, kad nors Dievas „niekada nepaliauja laiminęs kiekvieno savo vaiko šio pasaulio piligrimystėje“, Jis „nelaimina ir negali laiminti nuodėmės“.

Kai kurie vokiečių kunigai po šio sprendimo internete pradėjo naudoti grotažymę, raginančią nepaklusti.

Nors kai kurie garsūs vokiečių vyskupai parėmė Vatikano poziciją, kiti kaltino TDK siekiant užgniaužti pastaraisiais metais aktyviai vykusius vokiečių katalikų teologinius debatus.

Kovo mėnesį vokiečių peticiją, kuria raginama ignoruoti TDK sprendimą, pasirašė 2,6 tūkst. kunigų ir diakonų, taip pat 277 teologai.

Gegužės 10-oji porų palaiminimui buvo pasirinkta todėl, kad ši diena siejama su Senojo Testamento pasakojimu apie tai, kaip Dievas parodė Nojui vaivorykštę. Vaivorykštė dažnai naudojama ir kaip LGBT socialinių judėjimų simbolis.

Pagal šią iniciatyvą bažnyčios įvairiuose miestuose, tarp jų Berlyne, Kelne, Hamburge, Frankfurte ir Miunchene, rengs tradicines mišias, pamaldas po atviru dangumi ir interneto renginius.

„Kaip Bažnyčia turime pagaliau pripažinti, kad seksualumas yra gyvenimo dalis – ne tik vyro ir moters santuokoje, bet ir visuose ištikimuose, kilniuose ir pagarbiuose meilės santykiuose“, – sakė Birgit Mock, Vokietijos Katalikų Bažnyčios konferencijų virtinės „Sinodinis kelias“ darbo grupės seksualumo klausimams viena iš pirmininkų.


Rašyti komentarą...
I
Istorija
2021-05-11 20:42:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
NACIAI IŠSIGIMĖLIUS UTELIZUODAVO.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų