Vokietija gedi išpuolio aukų, o šaulys pareigūnams pateikė išsamų prisipažinimą

Vokietija gedi Halėje įvykdyto žiauraus antisemitinio išpuolio aukų, o šaulys po ilgų valandų tardymo prisipažino, kodėl norėjo išžudyti kuo daugiau žydų. Tuo pat metu iš mūsiškių emigrantų gausaus Mančesterio pasiekia kita liūdna naujiena – ten esančiame prekybos centre peiliu švaistėsi į penktą dešimtį įžengęs vyras. 

Pačiame Mančesterio centre, prekybos centro „Arndale“ pašonėje, prie žemės policiją prispaudė tamsaus gymio vyrą, kuris bandė surengti žudynes.

Vyras ką tik prekybos centre švaistėsi peiliu. Kol jį sulaikė pareigūnai, jis spėjo subadyti 5 niekuo dėtus žmones.

Beje, žmonės Mačesteryje subadyti visai šalia tos vietos, kur prieš 2 metus per pop muzikos žvaigždės Arianos Grande koncertą susisprogdino islamistų mirtininkas ir pražudė 22 žmones. Dabartinį išpuolį tiria britų kovos su terorizmu policija.

Internetu gyvai transliuotos trečiadienio šaudynės Vokietijos Halėje jau užtikrintai vadinamos terorizmu.

Sinagogoje dešimtis žydų moterų, vaikų ar vyrų išžudyti norėjęs, bet į pastatą patekti neįstengęs jaunasis ekstremistas, kalbėjęs apie tai, kad Holokaustas esą neegzistavo, po kelias valandas trukusio tardymo, anot vokiečių pareigūnų, pateikė išsamų prisipažinimą.

Išpuolikas su baltu apsiaustu, surakintomis kojomis bei rankomis ir triukšmą slopinančiomis ausinėmis buvo parskraidintas į Karlsruhe, specialiųjų policijos pajėgų vedamas į teismą. 27 metų šaulys siekė, kad jo pėdomis pasektų ir kiti.

„Mūsų turimomis žiniomis, Štefanas B. norėjo sukurti pasaulinį efektą, transliuodamas išpuolį gyvai, savo pareiškimu išpuolio metu, manifestu ir planu, kurį anksčiau išplatino internete“, – sako generalinis prokuroras Peter Frank.

„Tai buvo teroro išpuolis, kurį įvykdė vienišas kraštutinių dešiniųjų šaulys. Manoma, kad jo motyvai buvo antisemitiniai ir ekstremistiniai – nukreipti prieš žydų bendruomenę sinagogoje Halėje“, – teigia teisingumo ministrė Christine Lambrecht.

Aiškėja daugiau detalių ir apie teroristo aukas. 9 žudynių transliacijos minutę antisemitui pasipainiojo 40-metė moteris, vardu Jana. Ją pažinojo daugelis Vokietijos įžymybių: šou pasaulio žvaigždė Andrea Berg, dainininkė Ella Endlich ir kiti. Jana buvo ištikima žvaigždžių ir jų šlagerių fanė. Šaulys ją nužudė visai netoli namų.

Tuo metu kebabinėje nušautas 20-metis jaunuolis yra Kevinas – kaip tik turėjo pietų pertrauką, dirbo netoli kebabinės. Deja, vyriškiui pietų pertrauka tapo lemtinga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų