Išpuolį vokietis 35 minutes tiesiogiai transliavo internete

Šaudynes prie sinagogos surengęs vokietis savo egzekuciją ištisas 35 minutes tiesiogiai transliavo internete. Paaiškėjo ir tai, kad jis antisemitinį išpuolį kruopščiai planavo, o manifestą su planuojamo nusikaltimo detalėmis internete išplatino dar spalio 1-ąją.

Vaizdus matė ne tik drebančiomis rankomis filmuojantis žmogus, bet ir daugiau nei 2000 internetinės platformos „Twitch“ vartotojų. 27-erių vokietis į ją net 35 minutes transliavo savo sukrečiantį pasikėsinimą.

Galiausiai jaunas vyras – dešiniųjų pažiūrų ekstremistas – buvo sulaikytas. Akimirksniu ėmė aiškėti jo surengto išpuolio Halės mieste detalės.

Siekdamas patekti į maldos namus, kuriuose didžiausios žydų religinės šventės Jom Kipuro metu buvo apie 80 žmonių, vyras šaudė į duris, tačiau į vidų jam taip ir nepavyko patekti.

„Esu dėkingas, kad įvyko stebuklas ir jis nepateko į sinagogos vidų. Dėl to neįvyko dar didesnė tragedija“, – sako liudininkas Ezra Waxman.

Suirzęs ekstremistas, tuomet paleido mirtiną šūvį į pro šalį ėjusią moterį. Kitą vyrą jis nužudė prie kebabinės. Dar du žmonės per šį išpuolį buvo sužeisti.

„Vokietijoje tokio incidento dar nėra buvę. Tai įrodo, kad dešiniųjų ekstremizmas nėra tik politinės pažiūros, bet ir labai didelis pavojus žmonėms. To liudininkais mes ir tapome“, – teigia žydų tarybos atstovas Josef Schuster.

Į skaudžios nelaimės vietą pasimelsti su žydų bendruomene kanclerė Angela Merkel neatvyko, tačiau ji užuojautą išpuolio aukoms išsakė prie sinagogos Berlyne. Ji pareiškė, kad Vokietija privalo užkirsti kelią antisemitizmui. Pareigūnai skelbia, kad ekstremistas veikė vienas, o informacija apie jo planus internete sukosi nuo spalio pirmosios, kai jis paviešino savo antisemitinį manifestą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų