REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Visų laikų įspūdingiausios Rusijos kariuomenės nesėkmės (nuotr. SCANPIX)

Po 2015-ųjų įvykių neabejotina Rusijos kariuomenės galia atsidūrė visų dėmesio centre, rašoma „The Independent“.

14

Po 2015-ųjų įvykių neabejotina Rusijos kariuomenės galia atsidūrė visų dėmesio centre, rašoma „The Independent“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidinys teigia, kad šios šalies dalyvavimas bombarduojant Alepą iššaukė viso pasaulio pyktį, o amerikiečių tarnybos nustatė rusų kariuomenės programišių įtaką JAV prezidento rinkimuose.

REKLAMA

„Nepaisant abiejų įvykių dviprasmiškumo, abu jie virto strateginėmis sėkmėmis Rusijai: Alepas buvo Sirijos pajėgų užkariautas, o Donaldas Trumpas buvo išrinktas JAV prezidentu,“ – pažymima britų leidinyje.

Tačiau Rusijos kariuomenės istorija yra pažymėta ne viena žymia nesėkme – ne tik pergalėmis. „The Independent“ atrinko pačius ambicingiausius karinius projektus, kurie vėliau pavirto įspūdingomis nesėkmėmis.

8. 2015-ieji, Pergalės dienos parado Maskvoje repeticija. Tankas T-14 „Armata“ sulūžo, jį tempia buksyru.

REKLAMA
REKLAMA

7. 1990-2000. Pirmojo Čečėnijos karo metu 1994-1996 metais sovietų tankas T-80, į ginkluotę įtrauktas 1976 metais, buvo pripažintas netinkamu vykdyti karines užduotis miesto aplinkoje, nes pataikius į jo automatinę užtaisymo sistemą sprogdavo šaudmenys.

6. 1914 metai. Triratis tankas „Caras“ nepraeina patikrinimo, nes dėl prastų skaičiavimų ir svorio pasiskirstymo jo užpakalinis ratas dažnai užstringa.

5. Priešlaivinė raketa „oras-žemė“ „Raduga X-22“ karinių mokymų metu, didžiam Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu nepasitenkinimui, per klaidą nukrenta Kazachstano teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. 2000-ųjų vasaris. Naikintuvas MiG 1.44, kurio projektavimas vyko 1980-1990 metais, atliko vienintelį skrydį. Anot kai kurių turimų duomenų, inžinieriai šiame prototipe įžvelgė rimtas mechanines problemas. 2013 metais jis buvo patalpintas V. Gromovo instituto angaruose, tolimesnis jo likimas nėra žinomas.

3. 2016-ųjų lapkritis. Du Rusijos lėktuvai sudužo bandydami nusileisti ant „Admiral Kuznecov“ lėktuvnešio denio. Rusijos kariuomenė tuo metu vykdė užduotis Sirijoje. 2009 metais šiame lėktuvnešyje dėl trumpo sujungimo kilo gaisras. Vos po mėnesio, bandant jį papildyti degalais Airijoje buvo užteršta pakrantė.

REKLAMA

2. 2004 metų vasario 17. Stebint Rusijos prezidentui V. Putinui, tuomet buvusio povandeniniame laive „Archangelsk“, dėl techninio gedimo iš branduolinių povandeninių laivų „Novomoskovsk“ ir „Karelija“ nepavyko paleisti raketų R-29RMU2 „Sineva“. V. Putinas įsakė gynybos ministrui atlikti skubią programos reviziją.

1. 2013-ieji. Baltijos jūros pakrantėje susirinkę poilsiautojai buvo sukrėsti, kai į tą vietą įsirėžė gigantiškas jūrinis laivas ant oro pagalvės. Tuomet Rusijos karinio jūrų laivyno atstovai tikino, kad pliažas turėjo būti užtvertas ir žmonių jame neturėjo būti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų