caras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „caras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „caras“.

Teroras Rusijoje turi gilias šaknis: dar prie caro net ir įtakingieji buvo skerdžiami

Pirmasis Rusijos caras nekentė įtakingos aukštuomenės ir jos bijojo, todėl įkūrė 6 tūkst. žudikų korpusą, kad ją įbaugintų. Paranojiškas caras kartu su juodai apsirengusiais žiauriais sargybiniais plėšė ir žudė visus, kurie buvo įtariami nelojalumu. Pilkam rūkui gaubiant pievas keturi Rusijos dvaro valstiečiai stovi it įbesti į žemę. Jie klausosi. Girdisi grėsmingas arklių, šiuoliuojančiu visu greičiu, kanopų dundesys.
2023-08-27

Kodėl rusai netrokšta laisvės? Beveik visi „vergų tauta“

Turint omenyje psichinę kančią ir kai kuriais atvejais žiaurias represijas, kurias patyrė daugybė tūkstančių rusų, kurie priešinasi Putinui ir Rusijos karui su Ukraina, visi nori žinoti, kodėl Rusijos opozicija nesugebėjo jo sustabdyti. Viena teorija teigia, kad ji turi kažką bendro su įgimtu Rusijos nacionaliniu charakteriu, ogi paklusnumu, rašo „Meduza.

Putinas, kaip paskutinysis Rusijos caras Nikolajus II: koks jo likimas?

Putinas, kaip ir nuverstas, ir nužudytas paskutinysis Rusijos caras Nikolajus II, nepalieka vietos demokratiniam politiniam gyvenimui, išskyrus savo biurokratinę sistemą, todėl revoliucija yra neišvengiama, rašo „The Insider“.  Jei sultonas būtų nusprendęs įkurti Žmogaus teisių tarybą XVII a. Sublime Porte, būtų aišku, kieno žmogaus teises jis turėjo omenyje. Taryba būtų sudaryta iš janisarų. Laikai ir papročiai buvo paprasti ir aiškūs, be veidmainystės.

Nuo koronaviruso mirė garsus Rusijos muzikantas Mamonovas

Rusijos roko muzikantas, poetas ir aktorius Piotras Mamonovas, dešimtmečius buvęs iškilus šalies kultūros scenos veikėjas, ketvirtadienį mirė nuo koronavirusinės infekcijos, būdamas 70 metų, pranešė jo šeima. Apie P. Mamonovo hospitalizaciją ir jam diagnozuotą COVID-19 buvo pranešta liepos 1 dieną. Jis dvi savaites išbuvo dirbtinai sukeltos komos būklės, prijungtas prie plaučių vėdinimo aparato vienoje Maskvos ligoninėje.
2021-07-16

Tyrėjai atpažino paslaptingą Sovietų Sąjungos laikų biologinį ginklą

Rusijos Jekaterinburgo miestas turi tamsią istoriją. 1918 m. paskutinįjį carą ir jo šeimą sušaudė bolševikų sukilėliai, galiausiai užvaldę šalį. 1991 m. Rusijos prezidentas šį miestą pasirinko kaip atsarginę sostinę tuo atveju, jei Maskvoje būtų pavykęs valstybinis perversmas. Kaip rašė „Ars Technica“, 1979 m. miestas buvo ir didelio juodligės protrūkio vieta. Dėl avarijos iš metropolyje paslėptų biologinių ginklų patalpų, tada vadinamų Sverdlovsku, iškilo mirtinas kamuolys.
2021-02-21

M. Chodorkovskis Vilniuje: siekiame pakeisti pačią Rusiją

Lietuvoje viešintys Rusijos opozicijos veikėjai sako siekiantys pakeisti pačią Rusiją, o ne jos vadovus. „Mes nenorime pakeisti blogo caro į gerą, vieno caro į kitą. Mes norime, kad caro apskritai nebūtų. (...) Mes norime pakeisti ne konkretų žmogų, o pakeisti patį modelį, pačią sistemą“, – žurnalistams Trakų rajone po tradicinio Vilniaus Rusijos forumo penktadienį sakė opozicionerius Vladimiras Kara-Murza.
Aktualijos 2017-05-19

Visų laikų įspūdingiausios Rusijos kariuomenės nesėkmės

Po 2015-ųjų įvykių neabejotina Rusijos kariuomenės galia atsidūrė visų dėmesio centre, rašoma „The Independent“. Leidinys teigia, kad šios šalies dalyvavimas bombarduojant Alepą iššaukė viso pasaulio pyktį, o amerikiečių tarnybos nustatė rusų kariuomenės programišių įtaką JAV prezidento rinkimuose.
2017-01-21

Dievobaimingi rusai stojo į kovą prieš prezervatyvų ir sauskelnių gamyklą

Rusijos kaimelyje Bogoliubovo (liet. – Dievą mylinčių) išsivystė gana nemenkas skandalas, kurį nušvietė visos pagrindinės šalies žiniasklaidos priemonės. Šv. Bogoliubovo Dievo motinos gimimo vienuolynos parapijiečiai ir jiems prijaučiantys vietos gyventojai protestuoja prieš naujos sauskelnių, prezervatyvų ir pleistrų gamyklos atidarymą. Prezervatyvai, jų manymu, yra prakeikti dievo, o sauskelnės sukelia berniukams impotenciją. Apie pleistrus parapijiečiai aiškios neigiamos nuomonės neturi.
2016-12-08

Krymo įkaitų drama

Rūta Klišytė Savo Pandoros skrynią V.Putinas atidarė įstabiajame Kryme – senovės graikai apdainuotoje Taurijoje . Saldus kąsnis, apie kurį Rusija svajojo ir į kurį senokai gviešėsi, kol kas dar įstrigęs plačioje jos gerklėje. Tokia reikalų padėtis turbūt šiurpiausia yra Krymo totoriams.Tragiškoje jų istorijoje Rusija vis dar atlieka nenuspėjamo grobuonies vaidmenį. Buvę tremtinai tampa pabėgėliais Iš Krymo jau bėga gyventojai, daugiausia Krymo totoriai.
2014-03-14

„Ruskij“ ar „rossijskij“: Rusija tarp imperinio patriotizmo ir tautinio nacionalizmo

Inga Popovaitė, Vidurio Europos universiteto nacionalizmo studijų magistrantė (CEU Nationalism Studies MA), geopolitika.lt Lapkričio mėnesį Maskvoje veikusioje parodoje „Pravoslavų Rusia. Romanovai. Mano istorija“ apsilankė per 300 tūkstančių žmonių. Nenuostabu: 400-osioms Romanovų dinastijos metinėms skirta paroda tapo tikru technikos triumfu.
2013-12-29
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų