Visa Lenkija – raudonojoje zonoje: įvestas griežtas karantinas

Penktadienį visa Lenkija buvo paskelbta raudonąja koronaviruso zona. Nuo šeštadienio šalyje įsigalioja griežti ribojimai. Draudimai palies ne tik barus, bet ir vaikus. 

Naujosios taisyklės liečia maitinimo įstaigas, kurioms vėl bus leidžiama pardavinėti maistą tik išsinešti. Restoranai ir barai uždaromi, nebent bus vykdoma jau minėta išsineštinė prekyba. 

Draudžiama susirinkti vienoje vietoje daugiau nei 5 žmonėms. 

Vaikams leidžiama išeiti iš namų (nuo 8 ryto iki 16 val.) tik su tėvais ar kitais palydinčiais suaugusiais asmenimis kartu. Vyresniųjų klasių moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu.

Vyresniems nei 70 metų asmenims rekomenduojama likti namuose.

Jeigu šie ribojimai nepadės sustabdyti koronaviruso protrūkio, bus taikomos dar stipresnės karantino priemonės, įskaitant sienų uždarymą ar judėjimo ribojimus, pažymėjo šalies premjeras Mateusz Morawieckis.

Per pastarąją parą Lenkijoje buvo užfiksuotas rekordinis – daugiau nei 13 tūkst. – atvejų skaičius, mirė daugiau nei 150 žmonių.

Šalies premjeras pareiškė, kad yra priverstas imtis ribojimo priemonių dėl epidemiologinės situacijos Lenkijoje. Ligoninės turi daugiau nei 18 tūkst. vietų Covid-19 pacientams, tačiau jau beveik 11 tūkst. yra užimta, rašoma „RMF24“. „Dar turime kažkiek erdvės, tačiau esame labai sunerimę dėl augimo spartos: mes turime sustabdyti infekcijos plitimą“, – tvirtino M. Morawieckis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų