Vieša paslaptis: Londono užpuolikai koordinavo veiksmus „teroristų sporto salėje“

„Financial Times“ ir „The Times“ leidiniai skelbia, kad Didžiosios Britanijos saugumui ne tik buvo žinoma, kad bent keli iš Londone išpuolį surengusių asmenų yra siejami su teroristinėmis grupuotėmis, tačiau ir savo veiklą jie koordinavo faktiškai nesislapstydami.

11

„The Times“ sužinojo apie sporto salės panaudojimą teroristų rengimui. Sporto salėje „Ummah Fitness“, kuriame išvakarėse buvo atlikta krata dėl teroro išpuolio Londono centre, vyko pasirengimas išpuoliams, praneša leidinys. Anot britų žiniasklaidos treniruotis į sporto salę vaikščiojo patys išpuolio vykdytojai.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vieša paslaptis: Londono užpuolikai koordinavo veiksmus „teroristų sporto salėje“

Leidinio šaltinių teigimu, mažiausiai du vyrai, kurie įvykdė išpuolį Londono centre praėjusį savaitgalį, treniravosi „Ummah Fitness“ klube viename iš rytinių Londono priemiesčių: tai 27-ių Khuramas Buttas ir 22-ų Youssefas Zaghba.

„The Times“ sužinojo, kad nuo 2015-ųjų britų valdžia buvo informuota dėl asmens (jo vardas nėra viešinamas dėl teisinių priežasčių), kuris rengia teroristus viename iš Ilfordo sporto klubų.

Anot Britanijos pakistaniečių krikščionių asociacijos pirmininko Wilsono Chowdhry, jis su tuo asmeniu buvo pažįstamas. Pasak W. Chowdhry, šis viešai gyrėsi tuo, kad „rengia teroristus“.

Leidinio šaltinis taip pat pažymėjo, kad to žmogaus nebuvo tarp užpuolikų šalia Londono tilto, tačiau jis bet kokiu atveju buvo „fanatikas ir chuliganas“.

Savininkas – siejamas su teroristine grupuote

„The Times“ anksčiau paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti trijų teroristų susitikimas, įvykdžiusių išpuolį Londono tilte, – Youssefo Zaghbos, Khuramo Butto ir Rachido Redouane'o – gegužės 29-ąją šalia „Ummah Fitness Center“ treniruočių salės. Pats įrašas buvo perduotas policijai. Ant paties centro, kuriame išvakarėse buvo atlikta krata, pasirodė užrašas, kad treniruočių salė buvo „konfiskuota iš savininko“.

Pati treniruočių salė, anot leidinio, buvo atidaryta piliečio Sajeelo Shahido, kuris yra siejamas su Pakistane veikiančia „al-Muhajiroun“ grupuote. Šiai vadovauja asmuo, su kuriuo K. Buttas palaikė glaudžius santykius.

REKLAMA

Du teroro išpuoliai buvo įvykdyti Londone naktį į birželio 4-ąją. Furgonas, važiuodamas Londono tiltu, užvažiavo ant pėsčiųjų, tuomet dar kažkiek pavažiavo ir iš jo iššoko trys vyrai, kurie pradėjo pulti praeivius didžiuliais peiliais. Visi užpuolikai buvo nukauti policininkų. Ant vyrų vėliau buvo aptikti sprogmenų muliažai. Išpuolių metu žuvo septyni žmonės, dar 50 buvo sužeista.

Kaltę dėl teroro išpuolių prisiėmė teroristinė organizacija „Islamo valstybė“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų