Vienas po kito sprogo du teroristų automobiliai – aukos skaičiuojamos dešimtimis

 Somalio sostinėje penktadienį sprogus dviem užminuotiems automobiliams žuvo 38 žmonės, šeštadienį naujienų agentūrai AFP nurodė pagrindinė miesto greitosios medicinos pagalbos tarnyba.

„Matėme mažiausiai 38 žuvusius žmones“, – sakė Abdukadiras Abdurahmanas Adenas iš „Aamin Ambulance“.

Atsakomybę už atakas, surengtas netoli prezidentūros ir neseniai atidaryto viešbučio, prisiėmė džihadistų sukilėlių grupuotė „al Shabab“.

Šie sprogimai driokstelėjo po kelių palyginti ramių savaičių Mogadiše.

Pasak pareigūnų, per pagrindinę ataką sprogmenų prikrautas sunkvežimis bandė prasiveržti pro patikrinimo postą prie prezidentūros, bet saugumo pajėgos užkirto kelią puolimui.

„Saugumo pajėgos sužlugdė teroristų ketinimus. Jie taikėsi į svarbius taikinius, bet negalėjo net priartėti. Saugumo pajėgos nukovė penkis iš jų“, – sakė saugumo pareigūnas Abdulahi Ahmedas (Abdulahis Ahmedas).

Ekstremistų grupuotė „al Shabab“ yra susijusi su „al Qaeda“ ir dažnai vykdo išpuolius prieš Mogadišo viešbučius, patikrinimo postus ir kitus svarbius objektus. Ji bando nuversti tarptautinės bendruomenės pripažįstamą Somalio vyriausybę.

REKLAMA

„Al Shabab“ kaltinama sostinėje spalį susprogdinusi užminuotą sunkvežimį; ši ataka pražudė 512 žmonių.

Po tos atakos Somalio vyriausybė paskelbė naują puolimą prieš šią grupuotę, be to, dažniau rengiami smūgiai iš JAV dronų.

Nors Afrikos Sąjungos pajėgos 2011 metais išstūmė „al Shabab“ iš Mogadišo, ji vis dar kontroliuoja didelius šalies rajonus ir nuolat rengia atakas prieš vyriausybės, karinių pajėgų ir civilinius taikinius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų