Valstybinė Šiaurės Korėjos žiniasklaida: šalies lyderis pripažino klaidas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pradėdamas retą valdančiosios Darbininkų partijos suvažiavimą pripažino, kad šalies ekonominės plėtros plano „beveik visose srityse“ nepavyko įgyvendinti, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Partijos suvažiavimas yra pirmas po penkerių metų pertraukos ir tik aštuntas per branduolinį ginklą turinčios šalies istoriją. Jis surengtas likus dviem savaitėms iki JAV išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguracijos.

Pchenjano santykiai su Vašingtonu atsidūrė aklavietėje įstrigus Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo deryboms dėl sankcijų švelninimo ir to, ko Šiaurės Korėja galėtų atsisakyti mainais.

Be to, pernai sausį uždariusi savo sienas, kad apsisaugotų nuo kaimynėje ir svarbioje sąjungininkėje Kinijoje atsiradusio naujojo koronaviruso, Šiaurės Korėja dabar yra izoliuota labiau nei bet kada.

Suvažiavimas antradienį prasidėjo sostinėje, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Valdančiosios partijos laikraštyje „Rodong Sinmum“ paskelbtose nuotraukose matyti 7 tūkst. delegatų ir dalyvių didžiulėje salėje. Nė vienas iš jų nedėvėjo kaukės.

Pirmąją savo darbo apžvalgos dieną Kim Jong Unas sakė, kad praėjusių penkerių metų ekonominės plėtros strategijos rezultatai „beveik visose srityse itin smarkiai neatitiko mūsų tikslų“, pranešė KCNA.

Pernai plano buvo tyliai pirma laiko atsisakyta.

„Ketiname visapusiškai, nuodugniai išanalizuoti... savo patirtį, pamokas ir padarytas klaidas“, – pridūrė Kim Jong Unas. Jis vilkėjo juodą kostiumą, į jo atlapą buvo įsisegęs ženklelį su tėvo ir senelio atvaizdais.

KCNA pranešime jokios konkrečios klaidos neminimos, nenurodoma, ar Kim Jong Unas savo kalboje paminėjo Vašingtoną arba Seulą. Lyderio kalba turėtų būti pratęsta trečiadienį.

Koronaviruso pandemija padidino spaudimą Šiaurės Korėjai. Pchenjanas pats užsiblokavo daug efektyviau nei kada nors būtų galėję tikėtis kovingiausi sankcijų šalininkai.

REKLAMA

Prekyba su Kinija yra labai sumenkusi, daug užsienio ambasadų užsidarė arba itin sumažino atstovavimą.

Pchenjanas tvirtina, kad šalyje nėra nė vieno COVID-19 atvejo, bet stebėtojai tuo abejoja. Finansinį spaudimą šaliai dar labiau padidino praėjusios vasaros potvyniai.

Analitikai sako, kad suvažiavimo metu pagrindinis dėmesys tikriausiai teks vidaus politikos klausimams, „pasitikėjimo savo jėgomis“ svarbos patvirtinimui ir naujo ekonominio plano paskelbimui.

„Rodong Sinmun“ sekmadienį paragino tvirtai palaikyti Kim Jong Uną ir rašė, kad „vienybės dvasia“ yra būtina „pergalingiems“ metams užtikrinti.


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2021-01-06 09:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tuo tarpu Lietuvoje valdžią užgrobė KGB žydai ir ministerijose dirba taturuoti, verksniai, vagys ir pedofilai...ekonomika baigiasi tuo kad ta gauja valdžioje siurbia eurus iš ES į vieną kišenę, bet ne tautai.
Atsakyti
0

K
Kęstutis
2021-01-06 10:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu, jog patys suprastų, kad reikia sumažinti savo sovinizmo politika. Jeigu jie to nepadarys, tai pasaulis nepadės ir tauta pati save sunaikins. Bet džiugu, kad pripažįstamos klaidos, vadinasi bus siekimas atnaujinti ryšius su didžiosiomis valstybėmis...
Atsakyti
0

V
Vilnius
2021-01-06 09:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaurės Korėja net ir pirmoji pasaulyje sukūrusi komunizmą, pripažįsta savo klaidas. Šiaurės Korėja Nr.2 šiais metais gal irgi pagaliau baigs komunizmo statybą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų