Vakcinacija nuo Covid-19: Vokietija ruošiasi skiepyti 12 metų ir vyresnius vaikus

Vokietija ketina iki rugpjūčio pabaigos pradėti siūlyti vakcinas nuo koronaviruso 12 metų ir vyresniems paaugliams, kuomet Europos vaistų agentūra (EVA) leis skiepyti jaunesnius žmones, ketvirtadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Visiems 12–18 metų paaugliams bus siūloma skiepytis jau vasarą, „su sąlyga, kad bus gautas patvirtinimas, jei nenutiks nieko nenumatyto“, po susitikimo Berlyne su regionų Sveikatos apsaugos ministerijų vadovais sakė J. Spahnas.

Kanada trečiadienį tapo pirmąja valstybe, leidusia skiepyti bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurta vakcina nuo koronaviruso 12 metų ir vyresnius vaikus.

Tuo metu Europos vaistų agentūra (EVA) pirmadienį pranešė pradėjusi svarstyti galimybę suteikti leidimą skiepyti Bendrijoje 12–15 metų vaikus „Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19.

EVA vertinimo rezultatų tikimasi birželį.

Praėjusį mėnesį „BioNTech“ ir „Pfizer“ kreipėsi į JAV priežiūros tarnybas prašydamos skubos tvarka leisti skiepyti jų preparatu 12–15 metų vaikus.

Toks žingsnis žengtas „BioNTech“ ir „Pfizer“ kovo pabaigoje paskelbus, kad 3-ojo etapo klinikiniai jų vakcinos tyrimai su 12–15 metų vaikais parodė, kad jiems suteikiama 100 proc. apsauga nuo koronavirusinės infekcijos.

Abi kompanijos taip pat siekia kuo skubiau gauti leidimą skiepyti vyresnius nei šešių mėnesių vaikus.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ produktas yra sukurtas pasitelkiant naują iRNR technologiją ir praėjusių metų pabaigoje tapo pirmąja Vakarų šalyse patvirtinta vakcina nuo COVID-19.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų