Lietuvos europarlamentaras Vytautas Landsbergis pareiškė, kad Rusija prieš savo kaimynines Baltijos šalis vykdo „mažąjį Šaltąjį karą“. Apie tai skelbia „Washington Times“.

 

V. Landsbergio teigimu, Maskva energetikos saitais bando susaistyti Europos valstybes, o po to bauginimais bei šantažu plėsti savo politinę galią Senajame žemyne. Auganti Europos priklausomybė nuo Rusijos energetinių išteklių atskleidžia pagrindinę Vladimiro Putino bei jo rėmėjų taktiką padaryti Senąjį žemyną paklusnų Kremliaus diktatui. „Tai yra sena Lenino taktika, kuri numato, kad kapitalistai patys turi susimokėti už pakylą, ant kurios vėliau bus pakarti“ – ironizavo buvęs Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

 

V. Landsbergio teigimu, Rusija grįžta prie jai įprasto istorinio agresyvaus elgesio, kuris kelia vis didesnį susirūpinimą pasaulyje bei galutinai sužlugdo visas trumpai gyvavusias viltis, jog Rusija po Sovietų Sąjungos žlugimo gali tapti demokratine valstybe.

 

V Landsbergis perspėjo ir apie gresiančią ekologinę katastrofą, jei vis dėlto bus įgyvendintas dujotiekio Baltijos jūros dugnu projektas. Jo teigimu, statybos metu gali būti užkliudytos itin nuodingos industrinės nuogrimzdos Baltijos jūros dugne. Jis taipogi perspėjo, kad statybos metu gali būti užkliudyti ir nacių per Antrąjį pasaulinį karą Baltijos jūroje palaidoti cheminiai ginklai.

REKLAMA

 

V. Landsbergio teigimu, Rusija padarys viską, kad tik atgautų įtaką buvusiose Sovietų Sąjungos valstybėse bei Rytų Europoje. Europarlamentaras pabrėžė, kad Rusija itin aktyviai priešinasi tolimesnei NATO plėtrai bei itin priešiškai reaguoja į JAV planus Lenkijoje bei Čekijoje įkurdinti priešraketinės gynybos skydą. „Jie naudojo prieš mus įvairiausią šantažą, kad tik sutrukdytų prisijungti prie NATO. Laisvų tautų idėja Kremliui visiškai nesuprantama“ – apie Kremliaus elgesį kalbėjo V. Landsbergis.

 

Tiesa, Vakarų politikai bando neigti bet kokias kalbas apie Šaltąjį karą. Daviso forume JAV valstybės sekretorė Condoleezza Rice tokias kalbas pavadino hiperbolizuota nesąmone, o per neformalų NATO gynybos ministrų susitikimą Vilniuje aljanso generalinis sekretorius Jaapas De Hoopas Scheferis taipogi teigė, jog joks Šaltasis karas su Kremliumi nevyksta.

 

Tačiau tiek JAV politikė, tiek NATO vadovas iš akių išleidžia tai, kad dauguma Vakarų politikos analitikų dabartinę situaciją apibūdina kaip „naująjį Šaltąjį karą“. Žodis „naujasis“ iškart implikuoja tai, kad egzistuoja pamatiniai skirtumai tarp Šaltojo karo, kuris vyko iki Sovietų Sąjungos žlugimo ir dabar vykstančio proceso. Jei sovietų laikais Šaltajame kare pagrindinę valstybių galią sudarydavo jų turimi branduoliniai ginklai bei raketos, tai dabar didžiausia galia slypi energetiniuose ištekliuose. Naujasis Šaltajame kare mūšio laukas persikėlė į energetiką, kibernetiką bei informacines technologijas. Būtent apie tai savo kalboje užsiminė ir V. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
j
jonas
2008-02-14 12:34:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
o Dieve, marazmatikas paleido vėl opusėli apie Rusiją :)
Atsakyti
0

P
Petras
2008-02-14 12:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje yra galybe tokiu "jonu" kurie vien tik isgirde Landsbergio pavarde nevalingai ima vapalioti apie rusijos samokslus kurie neva pastoviai vaidenasi Landsbergiui. Tokie jonai visai nenori matyti reikalo esmes ir svarbos jie tik knaisiojasi po visokias menkavertes detales ir smulkmenas.
Atsakyti
0

s
stebėtojas
2008-02-14 13:11:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir vėl Landsbergiui rusobiniai košmarai sapnuojasi...Senas marazmatikas visur regi tik "Kremliaus rankas", tačiau nemato, kad vietiniai krautuvininkai pribaigė demokratiją. Rusijai vėl ( kaip ir SSRS 1940 m. )tereiks tik vieno spyrio ir sukiužęs Lietuvos pastatas sugrius. Ir dėl visko bus kalta ne mistinė KGB, ne GRU. Viską padarysim mes patys....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų