Užfiksavus vergų aukcioną – pasaulio reakcija

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė, kad vergų iš Afrikos aukcionai Libijoje, parodyti televizijos CNN reportaže, prilygsta „nusikaltimams žmoniškumui“.

60

„Prancūzija tai visiškai smerkia“, – sakė prezidentas po susitikimo su Afrikos Sąjungos vadovu Alpha Conde (Alda Konde) Paryžiuje ir pridūrė, kad „mums reikia padaryti daug daugiau, kad išardytume“ tą kontrabandininkų tinklą.

Televizijos reportažas paskatino Prancūziją trečiadienį sušaukti nepaprastąjį JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Libijoje vykstančios prekybos vergais.

(60 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vergovė pasaulyje: taip atrodo išnaudojimas

„Prancūzija šį rytą nusprendė prašyti surengti skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos susitikimą šiai problemai aptarti“, – pranešė Prancūzijos užsienio reikalų užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas parlamente.

„Mes tai darome kaip nuolatinė Saugumo Tarybos narė. Turime tokią galimybę ir ja naudojamės“, - pareiškė jis.

Amerikiečių televizijos kanalas CNN praėjusią savaitę parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas spėjamas vergų aukcionas Libijoje, kur juodaodžiai vyrai parduodami darbams ūkiuose vos už 400 JAV dolerių.

CNN parodytame įraše, kuris, kaip manoma, buvo padarytas mobiliuoju telefonu, užfiksuota, kaip maždaug dvidešimties metų nigerietis yra parduodamas kartu su dar keliais „tvirtais vyrukais ūkio darbams“.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas pirmadienį paragino ištirti šiuos aukcionus kaip galimus nusikaltimus žmoniškumui.

AFP anksčiau kalbinti žmonės pasakojo, kad nemažai Europą mėginančių pasiekti žmonių iš tokių šalių, kaip Gvinėja ar Senegalas, patenka į gangsterių, prekeivių žmonėmis ir Libijos saugumo pajėgų rankas ir ne vieneriems metams įstringa Libijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų