tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje planuoja plataus masto provokaciją, skelbia UNIAN.  

Rusija Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje planuoja plataus masto provokaciją, skelbia UNIAN.  

REKLAMA

Pasak Ukrainos Gynybos ministerijos Žvalgybos direktorato, pagrindinis Rusijos propagandistas Vladimiras Solovjovas turėtų atvykti į Baltarusiją, kad išsamiai nušviestų provokaciją. Kovo 11-ąją planuojama organizuoti tiesioginę transliaciją per televiziją ir radiją iš įvykio vietos Rusijos propagandinei žiniasklaidai. 

„Tam į Baltarusijos teritoriją atvyksta kelios rusų grupės. Manoma, kad okupantų planuose numatoma infrastruktūros objektų sunaikinimo ir galimų civilių gyventojų aukų grėsmė. Provokacijos tikslas – sukurti priešišką visuomenės nuomonę apie Ukrainą iš Baltarusijos piliečių pusės ir užtikrinti visapusišką šalies ginkluotųjų pajėgų dalyvavimą kare Rusijos pusėje“, – praneša Ukrainos žvalgyba. 

Pareigūnai pabrėžė, kad Ukraina nevykdo jokių karinių operacijų Baltarusijos teritorijoje. 

Į Baltarusiją atvyko dar daugiau rusų karių ir technikos: užfiksuoti du ešelonai 

Trečiadienį skelbėme, kad Rusijos pajėgos į Baltarusiją siunčia naujus technikos ir karių ešelonus. Apie tai pranešė UNIAN. Anot baltarusių stebėsenos grupės „Hajun“, gali būti, kad Kremlius vykdo rotaciją. 

REKLAMA

Stebėtojų duomenimis, kovo 7 d. į geležinkelio stotis Mogiliavo srityje ir Bresto srityje atvyko du traukiniai su Rusijos ginkluotųjų pajėgų įranga ir personalu. 

REKLAMA

Pirmasis traukinys kovo 6 d. iš stoties Maskvos srityje išvyko su 47 vagonais, tarp kurių buvo penki keleiviniai vagonai su rusų pajėgų personalu – apie 250 žmonių, trys vagonai su įranga, 39 platforminiai vagonai su pakrauta karine technika. 

Pažymima, kad vagonuose buvo apie 18 vienetų 152 mm haubicų. 

Antrasis traukinys tą pačią dieną išvyko iš stoties Smolensko srityje. Jį sudarė 49 vagonai, tarp kurių buvo keturi keleiviniai vagonai, kuriuose buvo Rusijos ginkluotųjų pajėgų personalas – apie 200 žmonių, taip pat penki vagonai su įranga, 40 platforminių vagonų su pakrauta ratine ir vikšrine karine technika. 

REKLAMA

Taigi į Baltarusiją atvyko daugybė technikos ir dar mažiausiai 450 karių. 

Anot stebėtojų, gali būti, kad rusai vykdo savo pajėgų Baltarusijoje rotaciją. 

Autoritarinis Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka yra ištikimas Kremliaus režimo lyderio Vladimiro Putino bendražygis, o Baltarusijos teritorija nuo karo Ukrainoje pradžios buvo ne kartą naudota rusų pajėgoms įvesti ar šaliai atakuoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų