Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos gynybos ministerijos žvalgybos valdybos vadovas Kyrylo Budanovas sako, kad Rusija kovos iki pat galo, nes karo pabaiga šiai šaliai prilygtų valstybingumo žlugimui, rašo UNIAN.

Ukrainos gynybos ministerijos žvalgybos valdybos vadovas Kyrylo Budanovas sako, kad Rusija kovos iki pat galo, nes karo pabaiga šiai šaliai prilygtų valstybingumo žlugimui, rašo UNIAN.

REKLAMA

Jis pareiškė, kad pritaria savo kolegoms iš Vakarų dėl Rusijos kariuomenės moralinių problemų, tačiau vis tik netiki, kad rusai savanoriškai paliks okupuotas Ukrainos teritorijas.

„Jei Rusija dabar pripažins, kad jai nepavyko nugalėti Ukrainos, tai bus ne Putino sistemos žlugimas, o valstybingumo žlugimas. Todėl jie kovos tol, kol galės. Rusijos kariuomenė bus priversta kovoti iki galo. Jie neturi kitos išeities“, – „Financial times“ pabrėžė K. Budanovas.

Jau ne kartą pranešta, kad rusų kariai susiduria su moraliniais iššūkiais dėl kur kas lėtesnio kariuomenės tempo, nei buvo tikėtasi karo pradžioje. Perimtuose pokalbiuose rusų kariai taip pat skundžiasi darbo sąlygomis, savo aprūpinimu ginkluote, apsaugos priemonėmis ir kitais dalykais.

REKLAMA

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 35 tūkst. Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 217 lėktuvų, 184 sraigtasparnius, 1552 tankus, 3687 šarvuočius, 771 artilerijos pabūklą, 243 raketų sistemas, 14 laivų, 2575 mašinas, 636 bepiločius orlaivius, 101 priešraketinės gynybos sistemą, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 60 specialiosios įrangos vienetų bei 139 sparnuotąsias raketas.

Putinas paskyrė naują generolą vadovauti karui – JAV karo analitikai

Penktą mėnesį vykstant Rusijos invazijai į nepriklausomos Ukrainos teritoriją, vadovauti karui paskirtas Rusijos generolas pulkininkas Genadijus Židko, skelbia JAV Karo studijų institutas (ISW).

REKLAMA
REKLAMA

ISW savo naujausioje analizėje teigia, kad Rusijos invazijai į Ukrainą vadovauja būtent Vyriausiojo karinio-politinio direktorato vadovas generolas pulkininkas Genadijus Židko, o ne Pietų karinės apygardos vadas Aleksandras Dvornikovas.

Be to, JAV analitikai teigia, kad Kremlius ir toliau manipuliuoja Rusijos įstatymais, siekdamas vykdyti „slaptą mobilizaciją“ ir tęsti karą Ukrainoje, nepaskelbdamas visuotinės mobilizacijos.

Rusijos Valstybės Dūma yra paskelbusi apie planus birželio 28-ąją svarstyti karo prievolės įstatymo pataisą, kuri leistų jaunuoliams karines sutartis siūlyti iškart sulaukus „pilnametystės“ arba baigus vidurinę mokyklą, taip apeinant šauktinių poreikį dalyvauti kariniuose mokymuose.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų