REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos žvalgyba sako, kad Kremlius pakeitė savo planus, todėl artimiausiu metu okupantai nevykdys masinės atakos prieš Ukrainą, skelbia UNIAN.

Ukrainos žvalgyba sako, kad Kremlius pakeitė savo planus, todėl artimiausiu metu okupantai nevykdys masinės atakos prieš Ukrainą, skelbia UNIAN.

REKLAMA

Apie tai pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas.

Pasak jo, anksčiau masinių raketų tikslas buvo pataikyti į energetikos infrastruktūrą. Tuo rusai bandė pasiekti energetikos krizę. Tačiau planas žlugo. Dabar taikiniai yra karinė infrastruktūra. 

„Tikėtiniausi taikiniai vėl gali būti kariniai objektai, tiekimo maršrutai ir viskas, kas susiję su pasirengimu tęsti Ukrainos teritorijų deokupacijos procesą. Priešas bandys sutrukdyti mūsų puolimui", – sakė A. Jusovas.

Taip pat žvalgybos atstovas teigia, kad metų laikai neturi įtakos atakoms. Jas gali lemti oro sąlygos, tačiau ne metų laikai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Oro sąlygos turi įtakos. Bet ne metų laikai. Lietus ir vėjas gali turėti įtakos. Todėl dronai gali būti naudojami įvairiais metų laikais. Bet tikriausiai tokių masinių atakų, kokias turėjome, nepamatysime artimiausiu metu. Tačiau rusai išsikėlė užduotį įsigyti naujų bepiločių orlaivių ir sukurti savo gamybą“, – pažymėjo A. Jusovas.

REKLAMA

Rusai patyrė didelių nuostolių: ukrainiečiai smogė okupantų pozicijoms

Ukrainos pajėgos per paskutinę parą galingai smogė rusų pozicijoms, skelbia UNIAN. 

Pranešama, kad vien Ukrainos gynybos pajėgų aviacija surengė 6 smūgius į Rusijos karių personalo ir karinės technikos koncentracijos zonas. 

Taip pat, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, raketų pajėgų ir artilerijos daliniai pataikė į dvi darbo jėgos, ginklų ir karinės technikos koncentracijos zonas bei du rusų amunicijos sandėlius.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymima. kad Rusijos kariai paleido vieną raketą ir tris oro antskrydžius, įvykdė penkias atakas iš MLRS į Ukrainos pozicijas ir civilines gyvenvietes. 

„Tikimybė, kad įvyks oro antskrydis visoje Ukrainos teritorijoje išlieka didelė, nes priešas ir toliau nepaiso karo įstatymų ir papročių, toliau taiko teroro taktiką prieš civilius gyventojus“, – sakė generalinis štabas.

Galingas ukrainiečių smūgis okupantams: prie Bachmuto sunaikino dvi „Wagner“ grupes

Ukrainos pasieniečiai šalia Bachmuto nukovė dvi „Wagner“ grupes, skelbia „Ukrinform“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasieniečiai pranešė, kad minosvaidžiai sunaikino pirmąją „Wagner“ grupę pagal oro žvalgybos pateiktas koordinates. Ugnis sustabdė okupantus artėjant prie kontaktinės linijos. 

Antrąją „Wagner“ grupę artimoje kovoje priemiesčio pastate sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos kariai, granatsvaidžiais ir šaunamaisiais ginklais taikydami į priešą.

Iš viso buvo nukauta 14 žmonių: šeši – žuvę, aštuoni – sužeisti.

Kaip pranešė „Ukrinform“, nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2023 m. kovo 30 d. Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino apie 172 900 Rusijos karių, 3610 tankų, 306 lėktuvus, 291 sraigtasparnį ir 2239 dronus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų