Ukrainos sostinėje rastas negyvas baltarusių aktyvistas papildyta 13.34 val.

Ukrainos policija antradienį pranešė, kad viename Kijevo parke buvo rastas išvakarėse dingusio baltarusių aktyvisto lavonas.

Pirmadienį baltarusių aktyvisto Vitalio Šyšovo, vadovaujančio nevyriausybinei organizacijai, padedančiai jo tėvynainiams pabėgti nuo represijų Baltarusijoje, organizacija platformoje „Telegram“ pranešė, kad jis dingo Kijeve.

„Baltarusijos pilietis Vitalis Šyšovas, kuris vakar dingo Kijeve, šiandien buvo rastas pakartas viename iš Kijevo parkų, netoli nuo tos vietos, kur gyveno“, – sakoma ukrainiečių policijos pranešime.

Pasak pareigūnų, be kita ko, bus apklausiami liudininkai, analizuojami stebėjimo kamerų įrašai.

Policija nurodė, kad iš įvykio vietos paimtas V. Šyšovo mobilusis telefonas ir asmeniniai daiktai.

V. Šyšovas, organizacijos „Baltarusių namai Ukrainoje“ vadovas, pirmadienį ryte išėjo pabėgioti Kijeve ir negrįžo, nurodė teisių gynimo centras „Viasna“.

Anot centro, V. Šyšovo draugai sakė, kad neseniai aktyvistą, išėjusį pabėgioti, sekė „nepažįstami žmonės“.

Baltarusių NVO: aktyvistas tapo režimo „suplanuotos operacijos“ auka

Baltarusių nevyriausybinė organizacija antradienį apkaltino Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimą esant atsakingą už jos vadovo Vitalio Šyšovo nužudymą, po to, kai aktyvistas buvo rastas pakartas viename Ukrainos sostinės parke.

„Nėra abejonių, kad tai – čekistų suplanuota operacija likviduoti baltarusį, kuris kėlė tikrą pavojų režimui“, – pareiškime sakė organizacija „Baltarusių namai Ukrainoje“, paminėdama saugumo tarnybų agentus.

NVO pranešime nurodoma, kad V. Šyšovas buvo priverstas persikelti į Ukrainą pernai rudenį, pačiame Baltarusijos antivyriausybinių protestų ir režimo susidorojimo su demonstrantais įkarštyje.

Ukrainoje jis buvo sekamas, ir „tiek vietos šaltiniai, tiek mūsų žmonės Baltarusijoje“ perspėjo NVO apie „įvairių provokacijų, įskaitant pagrobimą ir likvidaciją“, galimybę, pabrėžė „Baltarusių namai Ukrainoje“.

„Ir toliau kovosime už tiesą apie Vitalio mirtį“, – pridūrė organizacija.

Policija tirs „užmaskuotos kaip savižudybė žmogžudystės“ versiją

Ukrainos policija anksčiau antradienį pranešė, kad viename Kijevo parke buvo rastas išvakarėse dingusio baltarusių aktyvisto V. Šyšovo, vadovavusio organizacijai, padedančiai jo tėvynainiams pabėgti nuo represijų Baltarusijoje, lavonas.

„Baltarusijos pilietis Vitalis Šyšovas, kuris vakar dingo Kijeve, šiandien buvo rastas pakartas viename iš Kijevo parkų, netoli nuo tos vietos, kur gyveno“, – sakoma ukrainiečių policijos pranešime.

Ukrainos policija nurodė, kad pradėtas tyrimas dėl nužudymo. Bus tiriamos visos versijos, įskaitant ir „užmaskuotos kaip savižudybė žmogžudystės“ versiją, teigė policija.

Pasak pareigūnų, be kita ko, bus apklausiami liudininkai, analizuojami stebėjimo kamerų įrašai.

Policija nurodė, kad iš įvykio vietos paimtas V. Šyšovo mobilusis telefonas ir asmeniniai daiktai.

V. Šyšovas, organizacijos „Baltarusių namai Ukrainoje“ vadovas, pirmadienį ryte išėjo pabėgioti Kijeve ir negrįžo, anksčiau nurodė teisių gynimo centras „Viasna“.

REKLAMA

Anot centro, V. Šyšovo draugai sakė, kad neseniai aktyvistą, išėjusį pabėgioti, sekė „nepažįstami žmonės“.

Susidorojimas su žmogaus teisių aktyvistais ir nepriklausoma žiniasklaida

„Baltarusių namai Ukrainoje“ nuo persekiojimo gimtinėje bėgantiems baltarusiams teikia pagalbą, susijusią su jų teisiniu statusu Ukrainoje, būstu ir darbu.

Daug baltarusių pabėgo iš šalies, nemažai jų – į kaimynines Ukrainą, Lenkiją bei Lietuvą, kai A. Lukašenkos režimas ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.

A. Lukašenka Baltarusiją geležiniu kumščiu valdo nuo 1994 metų.

Apie V. Šyšovo dingimą pranešta baltarusių olimpietei Kryscinai Cimanouskajai pareiškus, kad ji buvo priversta pasitraukti iš Tokijo olimpiados ir buvo grasinta išsiųsti ją namo, kai sportininkė socialiniuose tinkluose sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją.

Sprinterė, kuriai Lenkija pirmadienį išdavė humanitarinę vizą, sakė bijanti atsidurti už grotų, jei sugrįš į tėvynę, kurios valdžia persekioja prezidento oponentus, žmogaus teisių aktyvistus ir žurnalistus.

K. Cimanouskajos vyras Arsenijus Zdanevičius naujienų agentūrai AFP sakė pabėgęs iš Baltarusijos ir turįs vilties „artimiausioje ateityje“ susitikti su savo sutuoktine.

Pernai gruodį Tarptautinis olimpinis komitetas nušalino A. Lukašenką ir vyresnįjį jo sūnų Viktarą nuo olimpinių žaidynių ir kitų organizacijos renginių dėl sportininkų persekiojimo už jų politines pažiūras.

A. Lukašenka gegužę išprovokavo tarptautinį pasipiktinimą, pasiuntė naikintuvą perimti oro bendrovės „Ryanair“ keleivinio lainerio, skridusio iš Atėnų į Vilnių. 

JT ragina „nuodugniai“ ištirti baltarusių aktyvisto V. Šyšovo mirtį

Jungtinės Tautos antradienį paragino ukrainiečių pareigūnus atlikti išsamų tyrimą po to, kai dingęs baltarusių aktyvistas buvo rastas pakartas viename Kijevo parke.

REKLAMA

JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) teigė, kad Baltarusijos pilietinės visuomenės bauginimas turi liautis, tačiau pabrėžė, kad nekalba apie tiesioginį ryšį tarp Vitalio Šyšovo mirties ir Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo represijų prieš kitaminčius.

„Tai dar labiau padidina mūsų susirūpinimą ir nerimą dėl to, kas vyksta Baltarusijoje“, – žurnalistams Ženevoje sakė OHCHR atstovė Marta Hurtado.


Rašyti komentarą...
N
Natalija
2021-08-03 11:01:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokingas straipsnis jau Lukosenka ukrainoj nevykelius kare. O tikras sportinikas visas jegas atiduos olimpijadai, o ne politikai. Nevykusi sportininke
Atsakyti
-6

E
Eduardas
2021-08-03 10:02:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai va koks akyvaizdus sovietinis banditas.Tai fašistinis rusiškasis palikuonis kuris žiauriu būdu naikina kitaip mąstančius.Ji turi teisti karo tribunolas,taip pat ir jo parankinius.
Atsakyti
-12

G
Grigorij
2021-08-03 11:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, čia signalas Tichanovskajai: ko gero, Sausio 13 bei UA Maidano pavyzdžio JAV spectarnybu operacija "savieji šaude i savus", prasidejo. Šveta, gelbekis - grižk atgal!!! Atsipeikek, prasyk atleidimo! Gaila taves, durneles! Lukašenka ka tik pasake, kad su moterim nekariauja! Повинную голову меч не сечёт! (с)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų