Ukrainos prezidentas pasirengęs pasirašyti prekybos sutartį su ES ir derėtis su V. Putinu

Ukrainos išrinktasis prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė vienam Vokietijos laikraščiui, jog planuoja surengti derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, siekiant "sušvelninti" krizę Ukrainoje.

"Surengsime derybas su Putinu, siekdami sušvelninti padėtį ir sudaryti taiką. Kada ir kur vyks tos derybos - dar nenuspręsta", - P.Porošenka sakė dienraščiui "Bild".

Jis atsakė į klausimą, ar planuojamos derybos su V.Putinu ateinančią savaitę, nes Ukrainos ir Rusijos lyderiai yra pakviesti į Normandijos desanto 70-ųjų metinių minėjimą Prancūzijoje.

Prancūzijos pareigūnai anksčiau trečiadienį pranešė, kad prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pakvietė Ukrainos išrinktąjį prezidentą dalyvauti tose iškilmėse.

Birželio 6-ąją Normandijoje vyksiančioje ceremonijoje taip pat dalyvaus V.Putinas, JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

"Džiaugiamės galimybe dalyvauti šiame ypatingame renginyje Prancūzijoje", - P.Porošenko ketvirtadienį sakė "Bild", nurodoma preliminariame pranešime.

Ukrainos prezidentas pasirengęs greitai pasirašyti prekybos sutartį su ES

Ukrainos prezidentu išrinktas Petro Porošenka nori netrukus po savo inauguracijos pasirašyti svarbią prekybos sutartį su Europos Sąjunga, trečiadienį informavo jo atstovai.

REKLAMA

Apie tai pranešta netrukus po to, kai Bendrijos pareigūnai užsiminė, kad sutarties pasirašymas gali būti atidėtas.

Buvęs Ukrainos prezidentas, Maskvos remtas Viktoras Janukovičius pernai lapkritį paskutinę minutę atsisakė pasirašyti vadinamąją asociacijos sutartį, išprovokuodamas į jau pusmetį trunkančią kruviną politinę krizę.

Dėl V.Janukovyčiaus sprendimo nepasirašyti susitarimo mainais į Rusijos pažadėtą 15 mlrd. JAV dolerių finansinę pagalbą kilo protestų banga, kuri vasarį jį išvertė iš prezidento posto.

Milijardierius konditerijos magnatas P.Porošenka, sekmadienį jau pirmajame ture iškovojęs pergalę prezidento rinkimuose, pažadėjo priartinti šią 45 mln. gyventojų turinčią buvusią sovietinę respubliką prie ES.

„Petro Porošenka mano, jog labai svarbu neatidėlioti asociacijos sutarties tarp Ukrainos ir ES ekonominės dalies pasirašymo“, - sakoma jo biuro pareiškime, kurį gavo naujienų agentūra „Reuters“.

„Jo nuomone, pasirašymas galėtų įvykti iš karto po naujojo Ukrainos prezidento inauguracijos“, - rašoma jame.

Kol kas inauguracijos data nepaskirta, tačiau manoma, kad prezidentas bus prisaikdintas iki birželio vidurio.

Kiek anksčiau trečiadienį vienas Bendrijos pareigūnas sakė, kad Ukrainos valdžia užsiminė 28-ių šalių blokui, kad jai reikės „šiek tiek laiko pagalvoti, kaip veikti toliau (dėl ES prekybos sutarties)“.


Rašyti komentarą...
i
idomu
2014-05-29 23:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
visur jau skamba, kad sutarties pasirasyma atidejo neribotam laikui. Tik musu spauda ir valdzia isibegeje nemato kas darosi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų