Ukrainoje neramu: tūkstančiai Mariupolio gyventojų išėjo ginti savo miesto

Jau praėjusią savaitę iš Širokinės miestelio, esančio netoli Mariupolio, buvo atitrauktas Donbaso savanorių batalionas. Tam vietos gyventojai taip pat priešinosi.

Tačiau Ukrainos valdžia sako, kad tokių veiksmų imasi, nes to reikalauja Minsko paliaubų susitarimas. Ir tikina, kad gyventojai baimintis neturėtų. Jei separatistai karinius veiksmus atnaujins, ir sunkioji ginkluotė, ir kariai čia vėl bus dislokuoti akimirksniu.

„Norime, kad čia atvyktų prezidentas ir paaiškintų mums, kaip tokie veiksmai teigiamai paveiks Mariupolio gynimą. Pamename Debalcevę, Avdijiką, Ilovaiską ir nenorime, kad daugiau nė vienas miestas, miestelis ar kaimas būtų atiduotas separatistams ir Rusijos armijai, kuri taip pat čia yra“, - kalba protesto dalyvė Olga.

Tuo metu šiandien Minske prasidėjo naujas derybų dėl paliaubų etapas. Tai aptemdė Ukrainos kariuomenės atstovų pranešimas, kad per pastarąją parą susirėmimuose su separatistais žuvo keturi ukrainiečių kariai. O štai Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, duodamas interviu Prancūzijos radijui pareiškė, kad jei Rusija nebus sustabdyta Ukrainoje, ji gali imtis karinių veiksmų prieš Suomiją ir Baltijos šalis.

Plačiau apie tai - TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų