• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainoje ketvirtadienį aidi oro pavojaus sirenos, užfiksuota ir danguje praskriejusi raketa.

Ukrainoje ketvirtadienį aidi oro pavojaus sirenos, užfiksuota ir danguje praskriejusi raketa.

REKLAMA

UNIAN skelbia, kad visoje Ukrainos teritorijoje paskelbtas oro pavojus.

Socialiniame tinkle „Telegram“ taip pat paviešintas vaizdo įrašas, kuriame, kaip rašo UNIAN, užfiksuota virš Odesos praskriejanti raketa.

Ukrainos Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens Zaporižios AE 

Ukrainos pietuose esančios sugriautos Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali tiekti vandens Zaporižios atominės elektrinės reaktoriams aušinti, ketvirtadienį pranešė užtvankos operatorius.

Ukrainos energetikos bendrovės „Ukrhydroenergo“ generalinis direktorius Ihoris Syrota teigė, kad šiuo metu vandens lygis yra žemiau kritinės 12,7 m ribos. Tai reiškia, kad Kachovkos užtvankos rezervuaras nebegali aprūpinti Zaporižios atominės elektrinės tvenkinių, naudojamų elektrinei aušinti.

Ši užtvanka įrengta Dnipro upėje ir sudaro rezervuarą, iš kurio tiekiamas aušinamasis vanduo Rusijos okupuotai ukrainiečių Zaporižios atominei elektrinei. 

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi šią savaitę pareiškė, kad vanduo nebegalės būti pumpuojamas, jei jo lygis bus žemesnis nei 12,7 metro.

REKLAMA

Jis nurodė, kad Zaporižios AE aušinimo tvenkiniuose ir kitur esantis vanduo dar kurį laiką gali būti naudojamas reaktoriams ir panaudoto branduolinio kuro baseinams reaktorių pastatuose aušinti.

R. Grossi teigė, kad šalia elektrinės esantis didelis aušinimo tvenkinys šiuo metu yra pilnas ir turi pakankamai atsargų, kad galėtų aprūpinti AE elektros energija kelis mėnesius, kol bus sustabdyti šeši reaktoriai.

„Todėl labai svarbu, kad šis aušinimo tvenkinys išliktų nepažeistas... Raginu visas šalis užtikrinti, kad nebūtų daroma jokių veiksmų, kurie tam pakenktų“, – sakė jis TATENA valdytojų tarybos posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Zaporižios AE dirba TATENA ekspertų grupė.

Antradienį susprogdinus Kachovkos užtvanką Rusijos kontroliuojamoje Pietų Ukrainos dalyje, vanduo užtvindė dešimtis kaimų ir dalį netoliese esančio miesto bei sukėlė nuogąstavimų dėl humanitarinės katastrofos.

Anksčiau R. Grossi teigė, kad elektrinės darbuotojai jau įgyvendino priemones, kuriomis siekiama apriboti vandens suvartojimą ir naudoti jį tik būtiniausioms su branduoline sauga susijusioms operacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokiems įvykiams yra pasirengta... Tačiau akivaizdu, kad tai dar labiau apsunkina ir taip labai sudėtingą ir nenuspėjamą branduolinės saugos ir saugumo situaciją“, – sakė jis. 

Jėgainės reaktoriai šiuo metu yra sustabdyti, tačiau jiems vis dar reikia aušinamojo vandens, kad neįvyktų branduolinė katastrofa.

„Ilgesnį laiką nesant aušinimo vandens pagrindinėse vėsinimo vandens sistemose, kuras išsilydytų ir avariniai dyzeliniai generatoriai negalėtų veikti“, – perspėjo jis. 

R. Grossi ne kartą ragino apsaugoti elektrinę, nes šalia jos ne kartą vyko apšaudymai ir kelis kartus buvo nutrauktas itin svarbus elektros energijos tiekimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų