REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Ukrainos šiaurės vakariniame Lucko mieste nežinomi užpuolikai praeitą naktį šovė iš raketinio granatsvaidžio į Lenkijos generalinio konsulato pastatą, trečiadienį pranešė naujienų portalas volyn24.com.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pastato mansardos stoge pramušta skylė, išdužo langas, o tyrėjai išpuolio vietoje rado granatsvaidžio RPG-26 galinį dangtelį.

REKLAMA

„Taikytasi į kraštinį langą... Išpuolis įvykdytas apie 0 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Konsulas sakė policijai, kad patalpų apsaugininkai išgirdo sprogimą“, – sakoma tinklapio pranešime.

„Tikriausiai šauta iš granatsvaidžio. Sviedinys pataikė į viršutinį aukštą ir padarė apie 70 cm (skersmens) skylę“, – Lenkijos naujienų televizijai TVN24 telefonu sakė konsulas Krzysztofas Sawickis (Kšyštofas Savickis).

REKLAMA
REKLAMA

Jis pridūrė, kad per šį incidentą žmonės nenukentėjo.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pareiškė, kad nagrinėja įvairias šio išpuolio versijas, įskaitant prielaidą, kad įvykdytas teroro aktas. SBU pridūrė, kad tokios provokacijos naudingos tik Rusijai.

„Naktį į kovo 29-ąją Lucke Lenkijos Respublikos Generalinio konsulato ketvirtame aukšte įvyko sprogimas. Pirminiais duomenimis, jis kilo iššovus iš granatsvaidžio RPG-26. Sprogimo aukų nėra. Įvykio vietoje dirba SBU tyrėjų grupės ir policija. Tiriamos kelios incidento versijos, įskaitant prielaidą, kad įvykdytas teroro aktas“, – sakoma SBU pranešime, kuris buvo išplatintas trečiadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SBU dės visas įmanomas pastangas, kad kuo greičiau nustatytų ir sulaikytų kaltininkus. Specialiosios tarnybos vadovas Vasilijus Gricakas Lenkijos ambasadoriui Ukrainoje Janui Pieklo (Janui Peklo) pranešė, kokias priemones SBU taiko tirdama incidentą.

„Provokacijos prieš Lenkijos Respubliką, kurios kartas nuo karto nutinka Ukrainoje, naudingos tik vienai šaliai – Rusijos Federacijai, ir jos braižas matyti iš toli. (…) Esame įsitikinę, kad tokie agresorės veiksmai nesugebės paveikti tarpusavio santykių tarp draugiškų ukrainiečių ir lenkų tautų“, – pabrėžiama pareiškime.

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka savo ruožtu pasmerkė Lenkijos generalinio konsulato Voluinės srities Lucko mieste apšaudymą, pranešė valstybės vadovo atstovas Sviatoslavas Ceholka.

„Prezidentas griežtai pasmerkė Lenkijos generalinio konsulato Lucke apšaudymą. Jis liepė teisėsaugai nedelsiant imtis visų priemonių, kad būtų ištirtas šis incidentas ir išsiaiškinti kaltininkai“, – parašė S.Ceholka savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų