REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina skelbia antradienį surengusi naujus smūgius okupantams. Ukrainiečiai smogė rusų vadavietei, karių ir įrangos koncentracijos vietoms, rašo UNIAN.

Ukraina skelbia antradienį surengusi naujus smūgius okupantams. Ukrainiečiai smogė rusų vadavietei, karių ir įrangos koncentracijos vietoms, rašo UNIAN.

REKLAMA

Ukrainos pajėgų aviacija antradienį surengė penkis smūgius Rusijos karių ir karinės technikos koncentracijos zonoms.

Kaip nurodo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, ukrainiečių artilerija taip pat smogė rusų vadavietei, ginklų ir karinės technikos koncentracijos zonai bei amunicijos depui.

Rusai per dieną surengė 11 oro ir du raketų smūgius, taip pat daugiau nei 10 atakų iš raketų paleidimo sistemų.

„Raketų ir oro smūgių tikimybė visoje Ukrainos teritorijoje išlieka didelė, nes priešas ir toliau nepaiso karo įstatymų ir papročių, toliau taiko teroro taktiką prieš civilius gyventojus“, – sakoma štabo pranešime.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko 171 730 karių, 3 602 tankų, 6 966 šarvuočių, 305 lėktuvų, 291 sraigtasparnio, 2 235 dronų, 18 laivų ir daugybės kitos technikos.

REKLAMA
REKLAMA

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

REKLAMA

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) kovo mėnesį išdavė Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino arešto orderį, nes „įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų