Ukraina pateikė „Gazprom“ rusiškų dujų tranzito per šalį įkainius

Ukrainos valstybinė energetikos grupė „Naftogaz“ pranešė pateikusi Rusijos koncernui „Gazprom“ konkrečių pasiūlymų dėl dujų tranzito po 2019 metų, tai yra baigus galioti dabartinei sutarčiai.

Anot „Naftogaz“, 2020-2024 metais, rusiškų dujų tranzito per Ukrainą įkainis, jo metinėms apimtims siekiant 60 mlrd. kubinių metrų, būtų 3,21 JAV dolerio už 1 tūkst. kubų perpumpavimą 100 kilometrų, o 90 mlrd. kubų – 2,56 dolerio.

Šiemet šis įkainis yra 2,61 dolerio.

Be to, pasak „Naftogaz“, koncernui „Gazprom“ perduotas nepriklausomo Ukrainos dujų perdavimo sistemos valdytojo sukūrimo veiksmų planas.

Kaip jau buvo skelbta, rugsėjo 19-ąją įvykęs Ukrainos ir Rusijos derybų dėl dujų, tarpininkaujant Europos Komisijai, trečiasis etapas taip pat baigėsi be rezultatų, o šalys sutarė jas pratęsti spalio pabaigoje.

Didžioji dalis Europai skirtų Rusijos dujų dabar tiekiamos per Ukrainos teritoriją. Anksčiau Maskva ir Kijevas nuolat ginčijosi dėl tranzito sąlygų, „Gazprom“ ne kartą buvo stabdęs dujų tiekimą Europai per Ukrainą. Rusija tiesia du naujus Ukrainą aplenksiančius dujotiekius į Europą – „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“, tačiau jų iki šių metų pabaigos, kai baigs galioti „Gazprom“ ir „Naftogaz“ dujų tranzito sutartis, veikiausiai nepavyks jų užbaigti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų