• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį sakė kalbą Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį sakė kalbą Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje.

REKLAMA

Jame D. Kuleba paragino šalis didininti ir paspartinti karinę pagalbą Ukrainai bei remti šalies smūgius į karinius objektus Rusijos teritorijoje. 

Ragino imtis veiksmų

Pokalbio metu D. Kuleba parodė ministrams nuotrauką, kurioje užfiksuotas 8 metų berniukas Mychaila iš Charkivo, kurio tėvas galėjo būti tarp žuvusiųjų prekybos centre, kurį rusai sunaikino išpuolio metu gegužės 25 dieną. 

„Nuotraukoje matote, kaip policininkas iš berniuko paima DNR tepinėlį, kurio reikia ieškant jo tėvo tarp galimų šio išpuolio aukų“, – kalbėjo D. Kuleba. 

Ukrainos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad šis barbariškas karo nusikaltimas yra sistemingos Rusijos strategijos dalis, kuria bandoma sugriauti Charkivo ir kitų Ukrainos miestų bei bendruomenių gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra laiko apmąstymams, reikia imtis veiksmų. Parūpinti Ukrainai papildomų „Patriot“ ir kitų modernių oro gynybos sistemų, taip pat remti Ukrainos smūgius į karinius objektus Rusijos teritorijoje“, – pabrėžė D. Kuleba.

REKLAMA

Garsiai sugėdino Vakarus

Kaip pažymėjo Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas, kol Vakaruose vis dar yra bijančių eskalacijos, laisvojo pasaulio priešai – Rusijos Federacija, Iranas ir Šiaurės Korėja – vis labiau bendradarbiauja ir palaiko vienas kitą. 

Pasak jo, jie darosi vis įžūlesni, o tai gali destabilizuoti ne tik Europą, bet ir kitus pasaulio regionus. D. Kuleba pabrėžė, kad suteikus Ukrainai paramą, kurios reikia, ji įgaus pranašumą mūšio lauke.

REKLAMA
REKLAMA

„Laisvasis pasaulis turi žymiai didesnį ekonominį ir karinį potencialą nei jo priešai. Tačiau priešai turi daugiau ryžto. Nors Vakaruose vis dar yra besibaiminančių, kaip Maskva reaguos į Ukrainos smūgius Rusijos kariniams taikiniams, Putinas tiesiog smogia, kur nori ir kaip nori.

Juk berniukas, kurį jums rodžiau nuotraukoje, turi atlikti DNR testą, tikėdamasis, kad jo tėvas bus rastas tarp Rusijos smūgio sugriautos parduotuvės pelenų. Tai neryžtingumo rezultatas. Šio berniuko likimas yra kiekvieno pavėluoto sprendimo rezultatas“, – kalbėjo D. Kuleba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsiminė apie derybas dėl narystės ES

Kuleba taip pat paragino Europos šalis investuoti į Ukrainos gynybos pramonės kompleksą ir pirkti ginklus Ukrainai tiesiai iš Ukrainos gamintojų. Pasak jo, jų gamybiniai pajėgumai šiemet jau gerokai viršija turimų finansinių išteklių kiekį, todėl tokios sutartys greitai padidintų ginklų tiekimą Ukrainos kariuomenei. Ministras taip pat paragino naudoti įšaldytą Rusijos turtą tokiems pirkiniams. 

D. Kuleba kalboje pažymėjo, kad būtina didinti sankcijų spaudimą Rusijos Federacijai, ypač energetikos, finansų, metalurgijos ir kitose srityse. Jis paragino blokuoti visas sankcijų apėjimo schemas, svarbiausių komponentų tiekimą ir Rusijos prieigą prie bet kokių šiuolaikinių technologijų bei taikyti papildomas sankcijas Rusijos propagandistams.

Kartu D. Kuleba paragino partnerius Europoje parodyti politinę valią ir pradėti derybas dėl Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą.

Uzciaupk savo siknaskyle is kurios kalbi, rusu padla
Ne tavo makaulei suprasti kaip veiktu toks mechanizmas. Geriau patyletum, o ne nesamones pliurptum
@ B et Ar tavo milijardus,,išpyzdino"( taip jūsų parašyta)? Kai gyveni ramiai,sočiai, nematai Ukrainiečių skausmo, jų kančių, ašarų, jų pralieto upėmis kraujo, prarastų namų.Pasikeisk vietomis su Ukrainiečiais, matysime kaip ginsies plikomis rankomis nuo tokių pačių užpuolikų, kaip ir tamsta mąstantis kaip jie.Tada suprastumėt kur tie milijardai skrieja kai pabūtum Ukrainiečių kailyje.Bjauru, kad sėdi čia, valgai mūsų duoną ir bezdi raudoną smarvę, o nepyzdini pas savo kremlinius.Kelias laisvas, čemodan,vokzal, somoliot tebia tovarišči ždiot! Būčiau laimingas galėdamas jums nupirkti bilietą į vieną pusę be teisės grįžti atgal.Vis vienu dryžuotu būtų mažiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų