Tymų karštinė: neskiepijančių vaikų Vokietijoje laukia solidžios baudos

Prieš skiepus nusiteikę tėvai Vokietijoje netrukus gali sulaukti ik 2,5 tūkst. eurų baudos. Tokią bausmę žada įvesti vietos Sveikatos ministerija už tėvų nenorą skiepyti nuo tymų.

„Bet kuris einantis į darželį ar mokyklą turėtų būti vakcinuotas“, – pareiškė Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahnas.

Naujas Jenso Spahno siūlomas planas numato, kad tokių vaikų tėvai gali ne tik susimokėti kelis tūkstančius eurų siekiančią baudą, bet ir sulaukti draudimo leisti vaikus į mokymo įstaigą.

Šioje šalyje, kaip ir kitos Vakarų šalyse netyla debatai dėl to, ar skiepai turėtų būti privalomi. „Aš noriu išnaikinti tymus“, – pareiškė J. Spahnas leidiniui „Bild“. „Bet kuris, kuris leidžiamas į mokyklą ar darželį, turi būti paskiepytas nuo tymų“, – pareiškė sveikatos ministras, aiškindamas, kad tėvai turės pateikti skiepijimo įrodymą.

„Tas, kuris nevakcinuos savo vaiko, sulauks iki 2,5 tūkst. eurų baudos“, – pridūrė jis.

Ministro teigimu, jis tikisi visuotinio valdančiosios konservatorių ir socialdemokratų koalicijos palaikymo šiuo klausimu.

Didžioji Britanija dar svarsto ir kaltina skleidžiančius gandus

Šis pareiškimas iš Vokietijos atėjo praėjus vos parai po to, kai Didžiosios Britanijos sveikatos ministras Mattas Hancockas pažymėjo, kad mitus apie vakcinų žalą platinantys žmonių „rankos yra kraujyje“, tačiau nesutiko paskelbti privalomą vaikų skiepijimą.

Nepaisant to, kad ministras dabar atmetė galimybę įvesti privalomąjį skiepijimą, ateityje Didžioji Britanija gali grįžti prie šio klausimo, teigia jis. Pasak M. Hancocko, jeigu visuomenės imunizacijos lygio rodiklis ir toliau negerės, tai gali būti imtasi privalomo skiepijimo.


Rašyti komentarą...
L
Lija
2019-05-08 23:17:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Svarsto, siūlo" dar nereiškia "laukia". Koreguokite pavadinimą, neskleidę netikrų informacijų!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų